expand_more
Zamknij close

Potwierdź

Samochody dostawcze

Wynajem samochodów dostawczych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to spowodowane faktem, że są to niezwykle uniwersalne pojazdy, które przydają się na wiele okazji.

Gdzie wynająć samochód dostawczy?

Wynajem samochodu dostawczego kojarzy się głównie z przeprowadzką. Oczekiwania klientów są obecnie spełniane przez firmy, które oferują wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy. Krótkoterminowy sprawdza się wtedy, gdy potrzebujesz auta na chwilę, do spełnienia określonego zadania. W takiej sytuacji nie ma sensu płacić za długoterminowy wynajem, ponieważ narazisz się jedynie na koszty. Oferty wynajmu samochodów dostawczych pozwalają znaleźć taki pojazd jakiego szukasz. Właściciele samochodów dodają ogłoszenia z dokładnymi informacjami na temat auta oraz wyposażenia. Dzięki temu łatwiej podjąć decyzję, które samochody dostawcze na wynajem spełnią oczekiwania.

Samochody dostawcze

Największym atutem takich pojazdów jest fakt, że są w stanie zmieścić kilka większych rzeczy. Koszt wynajęcia firmy przeprowadzkowej jest znacznie większy, dlatego wiele osób decyduje się wynająć samochód dostawczy. Dla firm skierowane są również oferty wynajmu długoterminowego, który polega na tym, że co miesiąc opłacany jest abonament za korzystanie z pojazdu. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebnych jest kilka typów samochodów, żeby przewieźć ładunek o różnych gabarytach. Wynajem samochodu jest opłacalny dla osób, które zarabiają przy przeprowadzkach. Firmy przeprowadzkowe często nie posiadają własnego auta, ale wynajęte. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy samochód jest potrzebny dosłownie do jednego zadania. Dzieje się tak na przykład, kiedy trzeba przewieźć meble lub materiały budowlane, a niestety na transport sklepowy trzeba trochę poczekać. Wtedy wystarczy wynająć auto dostawcze do jednego kursu i po takim czasie je zwrócić. Taki wynajem kosztuje niewiele i z reguły jest dużo niższy niż opłata, którą życzy sobie sklep za transport.

Uprawnienia do prowadzenia samochodów dostawczych

Samochody dostawcze różnią się między sobą ładownością. Dostępne są modele do 3,5 tony oraz więcej niż 3,5 tony. Warto mieć na uwadze fakt, że do 3,5 tony kierowcy wystarczą uprawnienia, które zdobył z prawem jazdy kategorii B. Niestety w przypadku ładowności przekraczającej 3,5 tony konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii C. Bardzo ważna jest bezawaryjność pojazdu, ponieważ każda kolejna usterka to niestety dodatkowe koszty. Wszyscy przedsiębiorcy dążą do minimalizacji kosztów, dlatego trzeba uważać. Poza ładownością oraz bezawaryjnością warto zwrócić uwagę na sam komfort jazdy. W samochodzie dostawczym czasami spędza się bardzo dużo czasu, dlatego wnętrze powinno być dobrze wykonane. Wynajem samochodu dostawczego jest również opłacalny, ponieważ ceny takich pojazdów są naprawdę duże. Niektóre modele mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego są to kwoty na jakie pozwolić może sobie mały odsetek obywateli. Bardzo przydatną funkcją w samochodach dostawczych jest czujnik parkowania. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś okazji prowadzić takiego pojazdu to lepiej z niego korzystać.