BMW seria 2 - samochód sportowy klasy kompaktowej

BMW seria 2 - samochód sportowy klasy kompaktowej

BMW serii 2 to samochód sportowy klasy kompaktowej zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit 2014 roku. Polityka niemieckiego producenta wobec oznaczeń dzieli wersje z nadwoziami coupe od aut z karoseriami sedan, hatchback i kombi. Liczby nieparzyste są przydzielone hatchbackom, sedanom i kombi, natomiast liczby parzyste od 2014 roku oznaczają bazujące na nich coupe i kabriolety. Seria 2 to po prostu seria 1 lecz II generacji z przemodelowanym przodem. Zastępuje modele Serii 1 Coupe i Cabrio produkowane w latach 2007 - 2013.

BMW 2 Coupe nie ma wielu bezpośrednich rywali, ale nadal jest bardzo atrakcyjnym samochodem z genialnym połączeniem osiągów, oszczędności paliwa i dynamiki jazdy. Gama silników benzynowych z turbodoładowaniem jest bogata, ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów jest jedną z najlepszych na świecie, a na bardziej krętych drogach możesz cieszyć się napędem na tylne koła. Właściwości jezdne odróżniają Serię 2 od podobnych modeli na rynku. Samochód jest zwinny ma bardziej konwencjonalną stylistykę zapewniającą praktyczność. Dzięki osiągom seria 2 jest samochodem naprawdę bardzo dobrym.

Jak sama nazwa wskazuje, seria 2 mieści się między Serią 1 i Serią 3 , a zanim nowy model pojawił się w 2014 roku, był znany jako 1 Seria Coupe. To dość praktyczne coupe, z dużym bagażnikiem i tylnymi siedzeniami, które nie są tak ciasne, chociaż są trochę ciężkie do podróżowania na dłuższe odległości.

Samochód jest oferowany w trzech głównych liniach wyposażenia – Sport Line, Modern Line i M Sportpaket. Modern Line odznacza się nieco mniej sportowym charakterem niż pozostałe zestawy, co najwyraźniej widać po znacznie płycej wyprofilowanych siedziskach przednich foteli. Producent wyposażył BMW serii 2 w trzy wersje silnikowe. Podstawowym jest benzynowy silnik o mocy 184 KM. Jest też wersja z silnikiem o mocy 326 KM z przyśpieszeniem do 100 km/h w 4,8 sekundy. Wszystkie silniki są turbodoładowane, co zapewnia lepszą wydajność i oszczędność. Sześciobiegowa skrzynia biegów jest standardem w 218i, a ośmiobiegowa automatyczna jest opcjonalna, ta ostatnia skrzynia biegów jest standardem w pozostałej części gamy.

BMW seria 2 - samochód sportowy klasy kompaktowej
BMW seria 2 - samochód sportowy klasy kompaktowej
BMW seria 2 - samochód sportowy klasy kompaktowej