Opel Astra

Jakie są opinie o Opel Astra

Kupując samochody używane, takie jak Opel Astra należy dwa razy zastanowić się nad tym, jaki silnik wybrać. Zła decyzja może mieć całkiem duży wpływ na naszą kieszeń. Zwłaszcza że samochody osobowe na rynku wtórnym już teraz znacznie podrożały i nie zapowiada się na to, że ich ceny spadną.

Opel Astra ogólnie

Wszystkie elementy w Astrze, choć nie najlepszej jakości (w porównaniu do innych modeli tego samego producenta) są świetnie dopasowane. Tutaj trzeba przyznać producentowi całą chwałę. Sam kokpit Astry posiada naprawdę wiele przycisków. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na to, że każda z funkcji jest przypisana do danego klawisza. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla osób, które zbyt dobrze nie odnajdują się w obsłudze monitorów LCD. Astra zewnątrz wygląda dość klasycznie jednak równocześnie nieco zadziornie. Natomiast jeśli chodzi o wnętrze całego samochodu, to wygląda ono dość nowocześnie i elegancko. 

 

Opel Astra - charakterystyka

Opel Astra jest egzemplarzem produkowanym od 1991 roku do dzisiaj. Samochód ten należy do segmentu klasy niższej średniej. Kupując modele używane Opel Astra, możemy wybrać nadwozie typu coupe, hatchback, kabriolet, kombi oraz sedan. W ciągu 30 lat produkcji powstało 41 generacji tego egzemplarza. Silnik samochodu Astra ma moc od 57 do 280 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając to auto jest 250 km/h. Pojemność silnika to od 998 do 2198 cm3. Samochód zasilany jest dieslem, benzyną lub w zestawieniu benzyna-gaz. Opel Astra ma długość do 4,7 metrów i napęd przedni. Jej średnie spalanie wynosi od 3,5 do 9,5 l na 100 km.

Opel Astra - wady

W tych modelach pojawiają się problemy ze strony manualnych skrzyni biegów – co prawda dotyczy to niektórych wersji silnikowych, jednak zdarza się dość często. W dieslach np. musimy liczyć się z wymianą lub regeneracją turbosprężarek, łańcucha rozrządu bądź filtrów DPF. W modelu tym ulec może awarii także kolektor ssący. Wszystkie te wady równoważy niezawodne, bogate wyposażenie tego modelu Opla.