Mercedes Citan

Mercedes Citan - opinie

Samochody używane z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Od 2019 roku odnotowuje się znaczny spadek sprzedaży salonowych modeli, co niestety przyczynia się do wzrostu cen modeli aut używanych. Wybierając Mercedes Citan, warto zastanowić się czego właściwie wymagamy od auta dostawczego.

Mercedes Citan - świeży dostawczak

Model ten produkowany przez firmę Mercedes swoją premierę miał w 2012 roku. Samochód ma prawie 4,5 metrów długości, a jego rozstaw osi wynosi 2,7 metrów. Ma 3,05 cm powierzchni załadunkowej, dzięki czemu możemy zapakować na niego dwie palety. Mercedes Citan jest małym samochodem dostawczym produkowanym dla niemieckiego producenta przez firmę Renault. Od 2012 roku powstało 2 generacje tego modelu.

Mercedes Citan - informacje ogólne

Mercedes Citan dostępny jest w opcji furgon, Tourer oraz w wersji 7-osobowej. Z tyłu samochodu zostały zamontowane drzwi przesuwne. Zamawiając model Citan, możemy zadecydować o kilku rzeczach takich, jak chociażby wybór klapy lub drzwi otwieranych na boki na samym tyle pojazdu. Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest zamontowany przez producenta w schowku, powyżej zegarów uchwyt na telefon. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla przedsiębiorców, którzy muszą być cały czas pod telefonem. Żeby to wszystko miało sens, są tam również umieszczone dwa gniazda USB. Mercedes Citan posiada silnik o mocy od 75 do 131 KM. Jest on zasilany za pomocą benzyny, diesla lub prądu.

Wady Mercedes Citan

Niestety w samochodzie tym nie mamy swobodnej możliwości poruszania się po pace, co w niektórych przypadkach może utrudniać nam, chociażby załadowanie na nią bagaży. Kabina tego modelu nie należy do najlepiej wyciszonych. Tak jak przystało na samochody dostawcze, wnętrze Mercedesa jest wykończone twardym plastikiem. W tylnej części 5-osobowej wersji samochodu pasażerowie będą mieli mało miejsca na nogi. Jest to dość drogi samochód,  dlatego warto dobrze zastanowić się nad jego zakupem. Jeśli marzy nam się dodatkowe wyposażenie w Mercedesie, to musimy za nie zapłacić dodatkowo i niestety nie jest to mała kwota.

 

 

 

Mercedes Citan - opinie
Mercedes Citan - opinie
Mercedes Citan - opinie