Nissan Juke - jaki silnik wybrać?

Nissan Juke - jaki silnik wybrać?

W ostatnich latach coraz częściej poruszamy się nowoczesnymi samochodami. Bez wątpienia obecnie wybór wśród wielu marek jest bardzo duży, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że nie każdy model pojazdu ma taki sam silnik. Czasem może zdarzyć się, iż kupując dany samochód możemy się niemile zaskoczyć. W jaki sposób możemy to sprawdzić?

 

Nissan coraz bardziej popularną marką

Bardzo chętnie wybieraną marką w ostatnich latach przez wielu klientów jest zdecydowanie Nissan. Coraz więcej osób chce zainwestować swoje oszczędności w te samochody, ponieważ są nie tylko niezawodne, ale także bardzo praktyczne oraz uniwersalne. Na uwagę zasługuje również fakt, iż charakteryzują się wspaniałą sylwetką i co najważniejsze, ich silniki są niezawodne.

Jednak należy wiedzieć o tym, że każdy silnik jest często dedykowany do konkretnego modelu i jeżeli zdecydujemy się na jakieś inne rozwiązanie, może się w tym przypadku nie sprawdzić. Przykładowo jeżeli decydujemy się na model Nissan Juke, jakie rozwiązanie w tym przypadku będzie najlepsze? Na jaki silnik powinniśmy się zdecydować, jeżeli chcemy aby nasz pojazd był niezawodny oraz posłużył nam bardzo długo?

 

Najlepszy silnik do Nissana Juke

Wielu specjalistów uważa, że najlepszym silnikiem do tego modelu jest wolnossący benzynowy 1.6. Warto wybrać jego wolnossącą odmianę, 1.6/117 km, seria HR. Szacuje się, że jest to najbardziej przewidywalny silnik w szczególności, jeżeli decydujemy się na zakup używanego modelu samochodu. Nie pali zbyt dużo, a dodatkowo posiada prostą budowę. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że ma także swoje wady. Na bardzo wysokie osiągi w tym przypadku nie ma co liczyć, jednak jeżeli niezawodność to podstawa, to powinniśmy się na niego zdecydować. Bardzo dobrze sprawdza się także wersja 1.6 DIG-T oraz jej bardziej sportowa odmiana Nismo, ponieważ 100 km/h osiągniemy w niecałe 8 sekund. Warto wiedzieć, że ten silnik jest także bardzo dobrze oceniany przez mechaników, jednak czasem zawodzą w nim drobiazgi. Zdarzały się modele samochodów, gdzie do uszkodzeniu bardzo często ulegała sonda lambda. 

Musimy pamiętać o tym, że wygląd to nie wszystko. Wspaniała sylwetka Nissana Juke sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na to auto. Jednak bardzo ważne jest także jego serce, czyli silnik. W tym przypadku warto zdecydować się na dedykowany do tego modelu silnik benzynowy 1.6. Z pewnością dzięki temu będziemy zadowoleni nie tylko z wyposażenia, ale także z osiągów, jakie może nam zapewnić właśnie taki silnik w Nissanie.

Nissan Juke - jaki silnik wybrać?
Nissan Juke - jaki silnik wybrać?
Nissan Juke - jaki silnik wybrać?