Volkswagen T-Roc

Nowy Volkswagen T-Roc 2022

Volkswagen T-Roc to samochód, który odniósł o wiele większy sukces, niż wiele osób zakładało. Rzadko bowiem zdarza się, by w wypchany po brzegi segment SUV-ów bądź crossoverów znikąd na szczyty list sprzedażowych wbił się całkowicie nowy model, który w dodatku posiada niemałą wewnętrzną konkurencję. Okazało się jednak, iż T-Roc jest naprawdę udana konstrukcją. Choć oczywiście posiada on pewne wady, ogólny głos recenzentów był jednomyślny – to naprawdę dobry model, który posiada wiele zastosowań. To dzięki temu T-Roc jest jednym z najczęściej wybieranych crossoverów w Europie, a nowa wersja, która wejdzie na rynek w 2022 roku, ma ugruntować jego i tak mocną pozycję.

Nowy Volkswagen T-Roc 2022 – co zmieniło się w designie?

Odświeżone samochody Volkswagena T-Roc charakteryzuje się wieloma nowymi elementami, które mają szansę przekonać osoby nieprzekonane. Duża bolączką według ekspertów w dziedzinie motoryzacji było bowiem dość ubogie wnętrze, które nie zostało skonstruowane w perfekcyjny sposób w kwestii ergonomii oraz materiałów. To właśnie do tego aspektu niemiecki gigant przywiązał przy okazji odświeżenia T-Roca naprawdę wiele uwagi.

Volkswagen T-Roc

Na desce rozdzielczej nadal znajduje się plastik, lecz jego faktura i właściwości zostały zmienione, dzięki czemu jest on bardziej miękki w dotyku i według zapewnień producenta nie trzeszczy już tak mocno, jak do tej pory. Dodano także nowe ekrany, które potrafią mieć w swojej najwyższej wersji rozmiary kolejno nawet 9,2 oraz 10,25 cala. Zmieniono również obszycie foteli i drzwi – już w standardzie są one wykończone bardzo przyjemną w dotyku tkaniną.

Wprowadzono również reflektory LED, które występują teraz na całej długości samochodu. Dodano także przyciemniane klosze, nowy grill oraz całkowicie nowy system info-rozrywki i rewolucyjny system IQ.Drive Travel Assist, który jest w stanie kierować samochodem za nas na autostradzie czy na drogach ekspresowych. Widać więc już na pierwszy rzut oka, iż VW do aktualizacji swojego topowego crossovera podszedł naprawdę poważnie.

Nowy Volkswagen T-Roc 2022 – gama silnikowa i wymiary

Volkswagen T-Roc nadal będzie charakteryzować się dość kompaktowymi wymiarami, choć dość niestandardowymi w kwestii proporcji – mała długość o wartości 4236 mm zestawiona jest bowiem z niemałą szerokością 1819 mm, co sprawia, że auto wygląda na większe i bardziej agresywne niż jest w rzeczywistości. Wysokość T-Roca wynosi zaś 1584 mm.

Volkswagen T-Roc

Jeżeli zaś chodzi o gamę silnikową, podział jest dość prosty. Najsłabszą jednostką jest 1.0 TSI o mocy 110 koni mechanicznych. Pośrednim wariantem jest za to 1.5 TSI o mocy 150 KM. Najpotężniejszy, występujący w wersji R silnik, to zaś 2.0 TSI, który jest w stanie wykręcić aż 300 koni mechanicznych.

 

Zobacz także: Nowy Volkswagen Taigo 2022

 

Nowy Volkswagen T-Roc 2022 – ile za niego zapłacimy?

Niezależnie w jaką odmianę T-Roca celujemy, tak czy siak będziemy potrzebować ponad 100 tysięcy złotych. Nawet podstawowa wersja tego crossovera będzie nas kosztować przynajmniej 101 090 złotych. Jeżeli wybierzemy wersję R-Line, cena wzrośnie do 137 000 złotych, Najdroższy będzie oczywiście sportowy T-Roc R, za którego będzie trzeba zapłacić nie mniej niż 197 000 złotych.