Opel Corsa - najlepszy wybór silnika

Opel Corsa - najlepszy wybór silnika

Opel Corsa to bardzo popularny wybór, głównie wśród młodych kierowców, którzy potrzebują mobilnego i w miarę dynamicznego auta. Wizualnie Opel Corsa trzyma się naprawdę dobrze, dając przy tym spory wybór pomiędzy sylwetką sportową w odmianie 3d bądź bardziej funkcjonalnej tak jak w wersji pięciodrzwiowej. Zdecydowanie rzadziej wybierana jest jako samochód rodzinny, choć pięciodrzwiowy hatchback można potraktować od biedy jako samochód rodzinny. Corsa to kolejny segment niemieckiej marki, który oferuje wiele możliwości w ramach wyboru silników. Auto przede wszystkim rekomendowane jest do warunków miejskich, a przy wyborze odpowiedniego silnika producent przygotował wiele różnych wariantów. Jaki silnik Opla Corsy cenią sobie obecni kierowcy? 

 

Opel Corsa – który napęd będzie lepszy?

Gamę jednostek napędowych, które zasilane są benzyną, otwiera silnik 1.0 o mocy 60 KM. Obecnie nie robi on już jednak żadnego wrażenia. Ponadto wyklucza go również duże prawdopodobieństwo problemów z awariami łańcucha rozrządu. Zdecydowanie lepszym wyborem będą jednostki 1.2. o mocy 85 KM oraz 1.4 o mocy 101 KM. Bez wątpienia ich praca jest nie tylko znacznie bardziej przyjemna dla ucha, ale również dynamika auta świetnie sprawdza się w manewrach dokonywanych w przestrzeni miejskiej jak i na drogach szybkiego ruchu. Należy również wspomnieć o bardzo wydajnym 1.4. turbo z mocą 120 KM, który w przypadku manualnych przekładni jest niemal bezawaryjny i niezwykle dynamiczny. Z kolei wersja dieslowa o mocy 90 czy 95 KM wystarczy do warunków miejskich, ale nie sprawdzi się dobrze na drogach szybkiego ruchu. W opcji dieslowej rekomendowana jednostka to 1.7. o mocy 130 KM, które doskonale czuje zarówno w mieście jak i na dłuższych trasach. Silniki diesla są mało awaryjne, co sprawia, że chętnie są wybierane przez kierowców. 

 

Opel Corsa – recepta na tanią eksploatację

Wybór napędu benzynowego jak i dieslowego będzie tak samo dobrym wyborem w przypadku Opla Corsy. Jednak opcja benzynowa to na pewno recepta na bardzo tanią eksploatację i w miarę dynamiczną jazdę. Z kolei w aspekcie przekładni biegów w modelach Opla Corsy pewniejszym wyborem będzie manualna skrzynia biegów. Większe obniżenie kosztów w spalaniu da również założenie instalacji gazowej, która dobrze współgra z silnikiem Opla. Można również rozważyć opcję kupienia wersji dieslowej. Jednak tutaj warto pozyskać auto ze sprawdzonego źródła, a przede wszystkim samochód charakteryzujący się jak najniższym przebiegiem.

Opel Corsa - najlepszy wybór silnika
Opel Corsa - najlepszy wybór silnika
Opel Corsa - najlepszy wybór silnika