Skoda Octavia

Skoda Octavia - opinie

Jeśli szukamy samochodu, którym jest najpopularniejszą klasyką gatunku, to z pewnością powinniśmy wybrać Skodę Octavię. Samochody używane takie jak wspomniany model produkowany przez firmę Skoda mają bardzo dużo zalet, a w dodatku od lat królują na polskich drogach.

Skoda Octavia ogólnie

Skoda Octavia jest to zdecydowanie udany model samochodu. Już w pierwszych latach swojej produkcji zdobyła znaczną sławę i skradła serce niejednego kierowcy. Wszystko to dzięki przestronnemu wnętrzu i dużej ładowności bagażnika. Samochód ten produkowany przez firmę Skoda jest na wysokim miejscu w czołówce aut sprzedawanych w Polsce. W nowych generacjach możemy znaleźć nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Skoda Octavia - charakterystyka

Skoda Octavia jest egzemplarzem produkowanym od 1997 roku aż po dziś dzień. Samochód ten należy do segmentu klasy niższej średniej. Kupując samochody używane Skoda Octavia, możemy wybrać nadwozie typu hatchback i kombi. W ciągu 24 lat produkcji powstało 16 generacji tego modelu. Silnik samochodu Octavia ma moc od68 do 245 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając Octavie to 250 km/h. Pojemność silnika wynosi od 999 do 1984 cm3, zasilany jest dieslem, benzyną lub w konfiguracji benzyna-gaz. Samochód posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła.Octavia ma długość do 4,7 metrów, a jej średnie spalanie wynosi od 3,2 do 8,7 l na 100 km. Możemy wybrać dla siebie pięciodrzwiową, której bagażnik w zależności od modelu ma maksymalną ładowność od 1228 do 1740 litrów.

Skoda Octavia - wady

Modele tego samochodu w starszych rocznikach mogą domagać się już regeneracji lub wymiany turbosprężarki, filtra cząstek stałych lub dwu masowego koła zamachowego. Jeśli przekroczymy magiczny próg 250 tys. kilometrów musimy liczyć się z możliwością zepsucia skrzyni DSG, którą również będzie trzeba wymienić. Jeśli chodzi o korozję to póki co właściciele samochodów używanych mogą czuć się pewnie – nie pochłonie ona całego pojazdu, jednak może pojawiać się już gdzieniegdzie. 

 

 

Skoda Octavia - opinie
Skoda Octavia - opinie
Skoda Octavia - opinie