Audi A4

Audi A4 - opinie

Jeśli nam również marzy się obiekt westchnień wielu kierowców, którym jest Audi A4, to koniecznie powinniśmy dowiedzieć się, dlaczego jest on tak popularny. Samochody używane mają coraz większe ceny, a z uwagi na to, że wartość Audi A4 nie spada, powinniśmy pospieszyć się z jej zakupem.

Audi A4 - design

Audi A4 jest zdecydowanie najchętniej wybieranych modeli samochodów na polskim rynku. Wybór tych samochodów jest naprawdę ogromny, jednak nie należą one do najtańszych. Najwięcej modeli używanych dostępnych w Polsce ma nadwozie typu kombi. Na rynku znajdziemy naprawdę wiele powypadkowych samochodów tego modelu dlatego zawsze lepiej sprawdzić wszystkie naprawy w książce serwisowej. Wiadomo model A4, jak każdy inny wychodzący spod rąk Audi cechuje się świetnymi właściwościami jezdnymi i rewelacyjną jakością wykonania zarówno w jego wnętrzu jak i po zewnętrznej stronie. Samochody te można uznać za wręcz rozchwytywane również ze względu na to, że ich wartość niemalże w ogóle nie spada.

Audi A4 - informacje ogólne

W tym modelu niemiecki producent wykorzystał nawozie typu  kabriolet, kombi oraz sedan. Samochody produkowane są od 1994 roku. W ciągu 27 lat powstało 23 generacje modelu Audi A4. Samochody te mogą posiadać napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła . Wszystko zależy od modelu, jaki wybierzemy. Maksymalna moc silnika wynosi od 75 do 450 KM, tak więc możemy rozpędzić się tym samochodem do 250 km/h. Audi A4 zatankujemy dieslem lub benzyną. Niemiecka firma wyposażyła swoje samochody w silniki dwu do pięciozaworowe o pojemności od 1395 do 4163 cm3. Audi A4 spalają od 3,8 do 9,9 l na 100 km w zależności od silnika.

Wady w Audi A4

W niektórych silnikach tego modelu występuje problem ze spalaniem oleju, liczne wady związane z pękaniem głowic i pompowtryskiwaczami. Lepsze jednostki w nowszych generacjach również miewają awarie, choć nie tak poważne. Należą do nich m.in. łuszcząca się pompa wtryskowa, awarie łańcucha rozrządu. Nie obędzie się również bez problemów ze strony bezstopniowych skrzyń Multitronic i skrzyń S tronic.

 

 

 

Audi A4 - opinie
Audi A4 - opinie
Audi A4 - opinie