Audi Q5 Sportback z nadwoziem Sportback

Audi Q5 Sportback z nadwoziem Sportback

Audi Q5 Sportback 

We wrześniu ubiegłego roku modele Audi zasiliła nowa, atrakcyjnie wyglądającą wersja Audi Q5 z nadwoziem Sportback. To samochód nieco przypominający coupe, chociaż to SUV. Dostępne wersje wyposażenia to Advanced (220 700 zł) posiadająca m.in. 18-calowe felgi aluminiowe, automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowaną klapę bagażnika oraz S line (od 227 800 zł) z pakietem aerodynamicznym, bezramkowym lusterkiem wstecznym i czarną podsufitką.

Światła tylne z cyfrową techniką OLED wyróżniają go spośród innych samochodów ponieważ każde światło zawiera trzy organiczne diody emitujące światło, z których każda jest podzielona na sześć segmentów. Jeżeli do stojącego nieruchomo Audi Q5 Sportback zbliży się inny pojazd na odległość mniejszą niż dwa metry, wszystkie segmenty tylnych świateł OLED ostrzegą zbliżającego się kierowcę.

Klienci wybierać mogą spośród 12 kolorów nadwozia. Dodatkowo cała gama wykończeń m.in. czarny pakiet stylistyczny. nadwozie może być lakierowane z elementami kontrastowymi oprócz jednego wybranego koloru.

Bagażnik ma pojemność 510 litrów, a po złożeniu tylnych foteli pojemność wzrasta do 1480 litrów. W ofercie za dopłatą oferowana jest tylna kanapa, którą można przesuwać w bok lub w razie potrzeby można ją przesunąć do przodu. Opcjonalny pakiet podziału przestrzeni bagażowej zapewnia porządek i bezpieczne przechowywanie bagażu. Poruszaną elektrycznie klapę bagażnika można otworzyć za pomocą gestu nogą.

Audi Q5 Sportback ma większy prześwit na potrzeby jazdy terenowej. Dodatkowo może ciągnąć przyczepę o masie do 2,4 tony. Zawieszenie jest zestrojone twardo i jest przyjemne w odbiorze. Audi oferuje także komfortowe adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne gdzie można zmienić wysokość zawieszenia nawet o 60 mm. Zaletą zawieszenia pneumatycznego jest też możliwość obniżenia tylnej osi co ułatwi załadunek bagażu.

Samochody Audi Q5 Sportback dostępne są w Europie z czterocylindrowym 2 litrowym silnikiem diesla o mocy 204 KM. Do tego siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów S-tronic i napęd na cztery koła.