BMW seria 1 - klasa kompaktowa

BMW seria 1 - klasa kompaktowa

BMW serii 1 to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany pod niemiecką markę od 2004 roku. Od 2019 roku obecna jest III generacja tego modelu. Następca BMW Compact może mieć 5 różnych stylów nadwozia. BMW serii 1 jest jednym z najpopularniejszych samochodów marki BMW. Sprzedano już ponad 1,2 mln egzemplarzy tego modelu od początku produkcji.

BMW 1 pierwszej generacji produkowana była od 2004 roku. Ma oznaczenia E81, E82, E87 i E88. Pod koniec generacji pierwszej w 2011 roku ukazała się limitowana BMW 1 ActiveE, z przyspieszeniem do 100 w 9 sekund i maksymalną prędkością 145 km/h. II generacja BMW 1 produkowana jest od 2011 roku. Audi A3, Alfa Romeo Giulietta, Mercedes-Benz klasy A to jego obecni konkurenci. W 2015 roku auto przeszło face lifting, gdzie zmieniono wygląd konsoli środkowej i ulepszono jednostki napędowe.

Obecnie BMW 1 to jeden z najlepszych hatchbacków klasy premium w sprzedaży, oferujący połączenie osiągów, wydajności i emocji kierowcy. Najmniejsze BMW świetnie się prowadzi, a seria 1 ma również większą przestrzeń wewnątrz i oferuje szereg wydajnych, ale mocnych silników. Wnętrze Serii 1 jest na równi z najnowszą Serią BMW 3 pod względem rozplanowania, budowy i jakości systemu informacyjno-rozrywkowego. System BMW Live Cockpit Plus z ekranem o przekątnej 10" jest jednym z najlepszych obecnie dostępnych.

Niemiecka marka zbudowała swoją reputację na samochodach z napędem na tylne koła, które świetnie się prowadzą, ale seria 1 przeszła na platformę z napędem na przednie koła, która jest dzielona z Mini Countryman i Clubmanem. Nowa Seria 1 dzieli także silniki z gamą modeli Mini,jednak linia BMW serii 1 została wzmocniona przez pojawienie się nowego wariantu benzynowego 1o nazwie 128ti , który jest modelem wyczynowym.

Większość modeli jest standardowo wyposażona w sześciobiegową manualną i opcjonalnie ośmiobiegową automatyczną skrzynię. M135i i 120D są wyposażone w automatyczną skrzynię w standardzie, podczas gdy xDrive napęd na cztery koła jest standardem w M135i, a opcjonalnie w 120d. 128ti to tylko napęd na przednie koła. W gamie serii 1 dostępne są obecnie tylko trzy poziomy wyposażenia, które obejmują podstawowy model SE, Sport i najbardziej rasowy M Sport.

BMW seria 1 - klasa kompaktowa
BMW seria 1 - klasa kompaktowa
BMW seria 1 - klasa kompaktowa