BMW X1 - osobowy crossover BMW

BMW X1 - osobowy crossover BMW

BMW X1 to osobowy crossover klasy kompaktowej produkowany od 2009 roku. Obecnie mamy II generację tego modelu. To doskonały miejski samochód, połączenie kombi i małego SUV-a zbudowanego w oparciu o BMW 3. I generacja w 2012 roku przeszła delikatne zmiany np. zmieniono przedni zderzak, zmieniono reflektory i tylny zderzak oraz światła. Dodano także światła LED do jazdy dziennej, nowe felgi. Ogólnie wzbogacono wyposażenie.

Aktualnie odświeżone BMW X1 drugiej generacji pozostaje silnym konkurentem w segmencie małych SUV-ów premium. Obecnie przypomina X3, a jego masywny wygląd zapewnia dużo miejsca w środku. Jest to idealny samochód rodzinny, którzy uważają, że kompaktowy hatchback nie jest wystarczająco dla nich duży.

Zarówno wersje z napędem na przednią, jak i na cztery koła są przyjemne w prowadzeniu, a gama trzy- i czterocylindrowych silników benzynowych z turbodoładowaniem zapewnia mocne osiągi w połączeniu z przyzwoitymi kosztami eksploatacji.

Obecny X1 pojawił się na ulicach Europy w 2016 roku. Aktualizacje w międzyczasie obejmowały zmiany stylistyki wnętrza i nadwozia, a także pojawienie się opcji hybrydowej. W przeciwieństwie do pierwszej generacji X1, obecny model charakteryzuje się stylistyką i wymiarami, które są bardziej znane większemu SUV-owi X3 niż hatchback Serii 1.

BMW X1 ma podwyższony prześwit i większe nadwozie, które zapewnia więcej miejsca wewnątrz niż model pierwszej generacji, co sprawia, że ​​X1 jest realnym wyborem dla nabywców potrzebujących więcej miejsca niż może zaoferować kompaktowy rodzinny hatchback. Dostępne są warianty z napędem na przednie i cztery koła, przy czym większość modeli jest standardowo wyposażona w napęd na przednie koła. sDrive18i ma trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 139 KM, podczas gdy sDrive20i to czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 190 KM. Diesle to sDrive18d z trzycylindrową, sześciobiegową manualną skrzynią biegów o mocy 148 KM i napędem na przednie koła oraz xDrive20d, który standardowo ma czterocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 187 KM i napęd na cztery koła. Ten model ma również w standardzie ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

BMW X1 - osobowy crossover BMW
BMW X1 - osobowy crossover BMW
BMW X1 - osobowy crossover BMW