BMW X1

Nowe BMW X1 2022

BMW X1 znany od roku 2009 kompaktowy crossover w przyszłym 2022 roku doczeka się zmian. Ten konkurent Audi Q2 i Mercedesa GLA otrzyma nowe silniki benzynowe, hybrydowe i jest nadzieja, że będzie w pełni elektryczny już niedługo.

Nowe BMW X1 oparte będzie na platformie wspólnej z BMW serii 1 (i z MINI), a to znaczy, że oparte będzie o przedni napęd. Platforma jest w trakcie udoskonaleń, ale już wiadomo, że jest bardziej przyjazna napędom elektrycznym, a w przyszłości zaoferuje nieco więcej miejsca.

bmw x1

Ze zdjęć szpiegowskich jakie możemy zobaczyć w Internecie wydaje się, że BMW X1 będzie bardzo podobna do nowej serii 2 Active Tourer. A co we wnętrzu? Musimy poczekać na oficjalną prezentację.

BMW X1 2022 z zewnątrz

Po zdjęciach prototypu widać, że w nowym modelu reflektory otrzymają innych kształt, tak samo jak tylne lampy. Układ klamek także będzie inny, będą bardziej schowane w drzwi. Osłona chłodnicy i kratki na przedzie pojazdu też mają inną wielkość. Co prawda do premiery w połowie następnego roku jest jeszcze sporo czasu i wiele może się zmienić, jednak już widać powoli zmiany w nadwoziu, które będzie bardzie aerodynamiczne, a to wskazuje jedno – będziemy mieli w końcu w 100% elektryczne BMW X1.

Silniki BMW X1 2022

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że w 2022 roku doczekamy się elektrycznego BMW X1 z oznaczeniem iX1. Na to wskazują przecieki i dziennikarskie śledztwa w branży motoryzacyjnej. Była by to nowość bo do tej pory X1 nie miała napędu elektrycznego, póki co to jedynie przypuszczenia. Początkowo X1 dostępny będzie prawdopodobnie w wersjach eDrive20 i XDrive30, ale szczegółów jeszcze nie podano.

bmw x1

Pod maską będą prawdopodobnie 3-cylindrowe silniki 1,5l i 4-cylindrowe 2l wspierane napędem hybrydowym. Prawdopodobnie nowe wersje serii X1 będą miały lepsze przyspieszenie, celuje się w okolice 6 sekund do 100 km przy turbodoładowanym silniku o mocy 228 KM.