BMW X2 - samochód osobowy typu crossover

BMW X2 - samochód osobowy typu crossover

BMW X2 jest samochodem osobowym typu crossover. Należy do klasy kompaktowej i produkowany jest od 2018 roku. Model nosi kod fabryczny F39. X2 to całkowicie nowy model w gamie BMW. To przyjemne w prowadzeniu i stylowe auto. Jednak ten stylowy crossover ma nisko położone fotele w porównaniu z rywalami, więc chociaż jest przyjemny w prowadzeniu, brakuje mu dominującej pozycji za kierownicą, którą wielu kupujących lubi w tego rodzaju samochodach.

BMW jest graczem w SUV-ie odkąd X5 po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1999 roku, a firma spędziła te lata na poszukiwaniu nisz, w których można wprowadzać nowe modele SUV-ów. X2 pojawił się w 2018 roku, aby wypełnić niewielką lukę między X1 i X3, i podobnie jak inne modele X o „parzystych” numerach, został zaprojektowany bardziej na sportowo.

X2 jest dostępny z obydwoma opcjami napędu, a samochody wyposażone w system 4x4 mają znaczki BMW xDrive. Dostępnych jest pięć silników, które są oznaczone jako 18i, 18d, 20i, 20d i M35i. Wszystkie silniki mają pojemność 2,0 litra, od 134-konnego X2 18i do 302-konnego M35i. Podstawowe 18i, 18d i 20i są oznaczone jako sDrive, ponieważ mają napęd na przednie koła, chociaż można dodać napęd na cztery koła xDrive za dodatkową opłatą. Modele 20d i M35i to tylko xDrive. 18i i 18d są standardowo wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, natomiast ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która jest standardem w innych modelach, jest dostępna jako opcja. 20i jest standardowo wyposażony w siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Hybryda typu plug-in (PHEV) xDrive 25e oferuje alternatywną opcję układu napędowego i wykorzystuje trzycylindrową jednostkę benzynową o pojemności 1,5 litra o mocy 123 KM oraz silnik elektryczny o mocy 93 KM, co daje łączną maksymalną moc 216 KM.

Do wyboru są cztery wersje: SE, Sport, M Sport i M Sport X. Jest to gama podobna do innych modeli BMW, przy czym każda wersja zyskuje stopniowo coraz bardziej sportowy wygląd w miarę przemieszczania się po gamie. M Sport X z najwyższej półki to kosmetyczna modernizacja, która dodaje wykończenia zewnętrzne i relingi dachowe z satynowego aluminium, podczas gdy wersja M Mesh o nieco nieoczywistej nazwie podnosi agresywny wygląd z błyszczącą czarną siatkową atrapą chłodnicy, ciemnym chromem i wyjątkowym 19-calowe alufelgi plus skórzane wnętrze.

BMW X2 - samochód osobowy typu crossover
BMW X2 - samochód osobowy typu crossover
BMW X2 - samochód osobowy typu crossover