BMW X7 - największy SUV

BMW X7 - największy SUV

BMW X7 jest produkowany od 2018 roku i przedstawia klasę luksusową w segmencie SUV. X7 to największy SUV, jaki BMW przedstawiło w swojej historii. Duży, odważny i wojowniczy - to jeden z najbardziej imponujących i luksusowych SUV-ów na rynku. Flagowy model BMW jest wypełniony najnowszą technologią, a oferowana gama potężnych silników chociaż nie jest najtańsza w eksploatacji to sprawia, że X7 prowadzi się znacznie lepiej, niż można by się spodziewać po samochodzie o jego rozmiarach i wadze. Volvo XC90 będzie tańsze, Land Rover Discovery wszechstronny, ale trudno ignorować BMW X7 z powodu jakości, luksusu, sprzętu high-tech i dobrych wrażeń z jazdy. Trzeba przyznać, że jeśli możesz sobie pozwolić na zakup i posiadanie X7 to zrób to bez wahania.

Sam koszt i rozmiar sprawiają, że BMW X7 jest stosunkowo rzadkim widokiem na ulicach, ale każdy, kto miał szczęście jeździć nim wie o czym mówię. X7 to duży siedmiomiejscowy samochód konkurujący z imponującą listą rywali, która obejmuje Land Rover Discovery, Audi Q7 i Volvo XC90. I chociaż nawet najtańszy model jest wyceniany od 418 000 zł to wejście na listę ekskluzywnych rywali takich jak Bentley Bentayga i Range Rover jest bliskie.

Model koncentruje się przede wszystkim na rynku amerykańskim i chińskim, gdzie rozmiar naprawdę ma znaczenie, a mający ponad 5 m długości, 2 m szerokości i 1,8 m wysokości, X7 jest jednym z bardziej imponujących samochodów. Gama silników X7 jest prosta, mimo, że do podstawowych benzynowych X7 xDrive40i i wysokoprężnych xDrive40d dołączają wyczynowe modele M Sport i M50i. Samochody klasy podstawowej są napędzane sześciocylindrowymi silnikami rzędowymi o pojemności 3,0 l, z których oba wytwarzają 335 KM. M50i jest napędzany silnikiem V8 o mocy 523 KM, podczas gdy nieco bardziej sensowny M50d z rzędowym silnikiem rzędowym z czterema turbosprężarkami został wycofany z oferty. Wydajność jest wysoka, ale ekonomia nie jest fantastyczna. Wszystkie X7 są standardowo wyposażone w sprawdzoną ośmiobiegową skrzynię biegów BMW i napęd na cztery koła xDrive.

BMW X7 - największy SUV
BMW X7 - największy SUV
BMW X7 - największy SUV