Citroen C3

Citroen C3 - opinie

Dokonując zakupu na ryku wtórnym i wybierając samochody używane, koniecznie musimy wiedzieć, jakie dany model ma cechy. O ile w nowych samochodach wyjeżdżających z salonu zazwyczaj od razu nie pojawiają się awarie, o tyle w autach z drugiej ręki zdarza się to częściej. Warto zatem kupować jak najmniej awaryjne egzemplarze. Czy Citroen C3 do nich należy?

Citroen C3 – mały-duży SUV

Citroen C3 doczekał się trzech generacji. Model produkowany jest przez francuski koncern od 2002 roku do dziś. Od 2016 roku na rynku jest dostępna III generacja. Citroen jest to auto, które od razu spodobało się wielu kierowcom i szybko stało się bestsellerem marki. Ogólny wygląd zewnętrzny modelu C3 ostatniej generacji w żadnym stopniu nie przypomina dwóch poprzednich wersji – jest nowoczesny, nietuzinkowy i zdecydowanie wyróżnia się z tłumu, przyciąga wzrok kontrastowymi kolorami i sylwetką. Model ten został dodatkowo wyposażony po bokach w charakterystyczne panele Airbump, które chronią drzwi przy ewentualnej stłuczce. Przy zakupie nowego modelu z salonu można dobrać indywidualnie elementy wyposażenia, wersję silnikową, czy kolorystykę wnętrza i postawić na stonowane lub żywiołowe połączenia kolorów. Tak więc decydując się na nowego Citroena C3, spokojnie możemy zamówić model dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli natomiast interesuje nas używany C3 to wśród wielu dostępnych ofert sprzedaży również jest spora szansa na znalezienie odpowiedniego egzemplarza.

Citroen C3 - informacje ogólne

Citroen C3 trzeciej generacji należy do segmentu SUV-ów – ta najnowsza ma opinię samochodu, który raczej nie ulega poważnym awariom. Eksploatacja modelu C3 również nie jest droga, a ceny części zamiennych na rynku nie odstraszają. Jest to zatem samochód oszczędny. Jeśli chodzi o wnętrze modelu, to jest ono ładne i stylowe. Co więcej, jak przystało na SUV-a, model oferuje sporą przestrzeń dla pasażerów i bardzo wygodne fotele. W wyższych wersjach wyposażenia jest dostępny na przykład dach panoramiczny. Citroen C3 producent zaopatrzył w ten model w jednostki benzynowe i wysokoprężne o pojemności od 999 do 1598 cm3 i o mocy od 60 do 130 KM. Jeśli chodzi o maksymalną prędkość tego samochodu, to możemy osiągnąć nim do 200 km/h.

 

Czytaj również: Jakie są wymiary, dane techniczne, spalanie oraz ceny Citroen C3

 

Citroen C3 – wady i zalety

Citroen C3 to jeden z wielu aut, które mają sporo zalet, ale nie są wolne od wad. Zaczynając od plusów – model jest z pewnością charyzmatyczny, każdy może dopasować go nie tylko do swoich potrzeb, ale również do charakteru. Szeroka gama silników i wyposażenia ułatwia wybór. Citroen C3 to także wysoki komfort podróżowania chociażby dzięki sporej przestrzeni, choć tu osoby wyższe (powyżej 180cm wzrostu) mogą nieco narzekać. Kolejną zaletą jest fakt, że Citroen C3 sprawdzi się zarówno w mieście jak i na dłuższych trasach. Większość plusów wspomnieliśmy powyżej, a co z wadami? Kierowcy na co dzień poruszający się Citroenem C3 skarżą się m.in. na mało precyzyjną skrzynię biegów, szumy powietrza przy szybkiej jeździe czy nadmierny przechył auta przy pokonywaniu zakrętów. Jak widać wymienione wady mogą być bardzo indywidualnym doświadczeniem. Citreon C3 w trzeciej generacji bardzo dobrze spisuje się jako miejski SUV, dzięki czemu jest faktycznie ciekawą opcją wśród konkurencji.