Hyundai Tucson PHEV - doczekał się elektryfikacji

Hyundai Tucson PHEV - doczekał się elektryfikacji

Hyundai Tucson PHEV 

Hyundai Tucson doczekał się elektryfikacji. Choć jest droższy od modelu hybrydowego, oferuje zauważalnie wyższą moc. Hyundai Tucson PHEV to hybryda ładowana z gniazdka. Są też wersje HEV (zwany "starą hybrydą") oraz mHEV potocznie nazywany pseudohybrydą.

Za dostarczanie prądu odpowiada akumulator litowo-polimerowy, gromadzący 13,8 kWh energii. Wyposażony w ładowarkę pokładową 7,2 kW Tucson PHEV może być ładowany na stacjach ładowania lub przy użyciu domowego źródła prądu. Podczas jazdy z niską prędkością Tucson jest napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, co zapewnia cichą jazdę, bez zużywania paliwa. Kierowcy mogą również wymusić tryb czysto elektryczny za pomocą przycisku i korzystać z całkowicie elektrycznego napędu przez ponad 50 km, wg wskazań cyklu WLTP.

Standardowa wersja w opcji "Smart" kosztuje 117 900 zł i ma m.in. asystenta pasa ruchu, wykrywanie pieszych i rowerzystów, kamerę cofania i 19" felgi. Mocniejsza opcja wyposażenia nosi nazwę "Executive", kosztuje 188 900 zł i dodatkowo ma reflektory LED z doświetlaniem zakrętów, większy bo 10,25" ekran multimedialny i dostęp bez kluczyka. Wersja "Platinum" to wydatek 196 900 zł i zawiera m.in. monitorowanie martwych pól, kamery 360, system audio od Krell-a i otwieraną elektrycznie klapę bagażnika. Dodatkowo do wyboru dostępne są pakiety np. Pakiet Sun, który zawiera panoramiczne okno dachowe i oświetlenie wnętrza żarówkami LED. Pakiet Leather zawiera z kolei tapicerkę skórzaną, elektrycznie sterowany fotel kierowcy z funkcją pamięci i wentylowane przednie fotele. Pakiet Safety to obecność asystenta jazdy autostradowej (HDA), elektrycznie sterowane zawieszenie (ECS), asystenta zdalnego parkowania (RSPA) oraz asystenta zapobiegania kolizjom podczas jazdy do tyłu w trakcie parkowania (PCA).

Hyundai Tucson PHEV ma czterocylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy 1,6 T-GDi Smartstream + silnik elektryczny o mocy 91 KM (304 Nm). Łączna maksymalna moc wynosi 265 KM i przenoszona jest na obie osie. Tylne koła napędzane są przez silnik elektryczny. Pojemność bagażnika Tucsona PHEV wynosi 558 litrów, a dzięki umieszczeniu akumulatora w specyficzny sposób TUCSON oferuje dużą przestrzeń w naprawdę komfortowym wnętrzu. Samochody te mogą się podobać z racji naprawdę wysokiej jakości wykończenia. Luksusowe i komfortowe wnętrze pozwala poczuć się klasę wyżej.