samochód na raty

Jak bank liczy zdolność kredytową?

Jeśli chce się pożyczyć pieniądze w banku, niezbędne jest zapoznanie się z tym, co biorą one pod uwagę przy udzielaniu pożyczek. Pozwala to przede wszystkim znacznie ograniczyć czas, w którym będzie można pożyczyć środki finansowe. Informacje o zdolności kredytowej można znaleźć na specjalistycznych stronach poświęconych rynkowi finansowemu. Zapoznanie się z takimi informacjami pozwala znacznie lepiej określić, czy będzie można pożyczyć środki finansowe na określonych warunkach przy konkretnej sytuacji kredytobiorcy. Trzeba brać pod uwagę, że w poszczególnych bankach zdolność kredytowa może być nieco inaczej wyliczana. Równocześnie różnice będą występowały w przypadku różnych typów produktów kredytowych. Jeśli w umowach kredytowych występują zabezpieczenia, wówczas zdolność kredytowa najczęściej może być niższa. Wynika to z faktu, że bank w razie braku spłacania zobowiązań będzie mógł przejąć konkretną własność. W przypadku kredytów samochodowych będą to samochody osobowe.

 

Jak poprawić zdolność kredytową?

Gdy nie można uzyskać kredytu ze względu na zdolność kredytową, wówczas można postarać się o jej poprawienie. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Trzeba brać pod uwagę, że w ramach zdolności kredytowej brana jest pod uwagę między innymi historia kredytowa. Wpływa ona bezpośrednio na to, jak spłacane były poprzednie zobowiązania finansowe. Natomiast nieco inaczej jest w przypadku nadal spłacanych zobowiązań. W wielu przypadkach można poprawić zdolność kredytową między innymi poprzez zdecydowanie się na szybsze spłacenie mniejszych zobowiązań finansowych. Kredyty można połączyć w jeden produkt finansowy, który pozwala połączyć różne zobowiązania w jedną ratę. W ten sposób można znacznie poprawić zdolność kredytową również pod kątem tego jak duże środki będzie można pożyczyć, aby kupić samochody nowe. Równocześnie można zdecydować się, także na dodatkowe zabezpieczenie samochodu, czy skorzystanie z poręczeń ze strony innych osób. To również pozwala na zwiększenie zdolność kredytowej. Wynika to z tego, że banki są w stanie w ten sposób ograniczyć ryzyko związane z pożyczenie szczególnie większych ilości pieniędzy.

 

kredyt na samochód

Jak wybrać konkretną i odpowiednią ofertę kredytową?

Gdy ustaliło się zdolność kredytową, wówczas można zdecydować się na zapoznanie się z poszczególnymi ofertami dostępnymi na rynku bankowym. Wówczas można określić jakie kredyty można pozyskać, aby można było kupić samochody używane. Należy brać pod uwagę, że nie na każdy rodzaj samochodu będzie można uzyskać taki sam kredyt. Banki znacznie chętniej udzielają kredytów na nowe, niż na używane pojazdy. Natomiast zawsze w przypadku kupowania tańszych pojazdów używanych, można decydować się na zwykłe ubezpieczenia gotówkowe. Pozwala to po prostu pozyskać dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na sfinansowanie zakupu. Oczywiście jest to rozwiązanie, które najczęściej sprawdzi się, gdy posiada się określone kwoty własnych środków finansowych, które można przeznaczyć na sfinansowanie zakupu auta.

 

Więcej możesz przeczytać tutaj: Czy można negocjować warunki kredytu?