Mercedes cl

Jakie modele samochodów najczęściej sprowadza się z Japonii?

Obecnie, auta sprowadzane z zagranicy są coraz bardziej popularne. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ często są one dużo tańsze, a także lepiej wyposażone. W przypadku samochodów z Japonii są one także często w znakomitym stanie. Jednak jakie dokładnie modele samochodów sprowadza się z tego kraju? Gdzie można je kupić?

Jakie są najpopularniejsze modele samochodów sprowadzanych z Japonii?

W obecnych czasach warto zainteresować się tematem sprowadzenia samochodu z Japonii. Przede wszystkim reprezentują one wysoką jakość, a także dobry stan techniczny. Dotyczy to jednak przede wszystkim samochodów klasy wyższej lub sportowej. To właśnie one cieszą się tam kultem, w związku z czym są naprawdę zadbane. Samochody z Japonii są także dość drogie, w związku z czym nie każdy będzie sobie w stanie na nie pozwolić. Pomimo tego, warto się nimi zainteresować, ponieważ powinny posłużyć jeszcze wiele lat i być znakomitym uzupełnieniem kolekcji.

 

Warto jednak pamiętać, że szczególną popularnością w Japonii cieszą się samochody niemieckie. To właśnie one są zazwyczaj bardzo prestiżowe wśród mieszkańców Japonii. W związku z tym warto się nimi zainteresować. Różnego rodzaju Mercedesy sprowadzone stamtąd potrafią być zachowane w znakomitym stanie. Przede wszystkim będą to jednak modele z lat 90. i 2000., które mają niskie przebiegi. Klienci obecnie wykupują je w bardzo szybkim tempie. Nie są to jednak jedynie Mercedesy. Dużą popularnością cieszą się także Audi, Porsche i BMW. Naturalnie, prawdziwymi perełkami mogą być także auta japońskich marek. Te potrafią występować w odmianach, których nie można kupić w Europie, w związku z czym warto się nimi zainteresować.

 

Co ciekawe, wiele z tych modeli ma kierownicę po lewej stronie. Oznacza to, że nie muszą być przystosowywane do naszego rynku i ruchu. Pozwala to na duże oszczędności. Japończycy często kupują prestiżowe auta zachodnie z kierownicą po niewłaściwej dla nich stronie. Pomimo tego, że obowiązuje tam ruch lewostronny, często można spotkać na ulicy samochody z kierownicą po lewej stronie. Jest to niezwykle wygodne dla osób, które chcą sprowadzić stamtąd samochód. Ponadto, Japończycy przykładają ogromną wagę do dbania o samochód. To także znakomita informacja.

Gdzie można kupić samochody sprowadzone z Japonii?

Obecnie na rynku można znaleźć coraz więcej firm, które zajmują się właśnie sprowadzaniem samochodów z Japonii. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ jest to po prostu opłacalne. Auta, które są tam wystawione niekiedy są prawdziwą okazją. Nie chodzi jedynie o ich znakomity stan techniczny, ale także o ceny, które często są naprawdę niskie w porównaniu do tego, co można zarobić na danym samochodzie. W związku z tym nietrudno jest znaleźć odpowiedniego importera, a także auto, na którym nam zależy. Oczywiście należy się liczyć z tym, że tanio nie będzie.

 

Co ważne, niektóre firmy zajmują się także poszukiwaniem konkretnych samochodów z rynku japońskiego. Niektórym zależy na modelu, który nie był dostępny w Europie, a także jest rzadki na świecie. W takim przypadku poszukiwania mogą zająć naprawdę długo, w związku z czym trzeba uzbroić się w cierpliwość. W wielu przypadkach jest to jednak opłacalne, ponieważ samochody z Japonii są znakomitą inwestycją. Jeśli planujemy zachować je w stanie kolekcjonerskim, w przyszłości można na nich dużo zarobić. Jest to świetna informacja dla osób, które planują inwestować w samochody.

 

Oczywiście, istnieją także alternatywne sposoby na zakup samochodu na tamtejszym rynku. Można tego dokonać na własną rękę, jednak jest to dość skomplikowany i żmudny proces. W związku z tym może być on raczej nieopłacalny. Transport samochodu do Polski także bywa dość drogi, a także przede wszystkim długi. Innym sposobem jest także zakup auta, które zostało już sprowadzone do Polski z Japonii, a jest wystawione w serwisie aukcyjnym. To także jest dobry sposób, aby je kupić. Warto jednak pamiętać, że tego typu auta sprzedają się szybko, a ceny bywają zaporowe, w związku z czym warto wszystko przemyśleć.