zdjęcia samochodu

Jak zrobić zdjęcia auta do ogłoszenia sprzedaży?

Dobrze wykonane zdjęcia znacznie ułatwiają sprzedaż samochodu używanego. Ukazują one samochód i na ich podstawie zainteresowane osoby często dokonują selekcji ogłoszeń. Gdy będzie ich za mało lub ominą najważniejsze elementy potencjalny klient może stwierdzić, że staramy się coś ukryć i straci zainteresowanie naszym ogłoszeniem.

Jakie obszary należy sfotografować?

Przy fotografowaniu auta, które chcemy sprzedać, należy na zdjęciach ukazać możliwie jak najwięcej elementów. Najlepiej, by zdjęcia zostały wykonane z kilku perspektyw. Ważne jest pokazanie samochodu zarówno od frontu, gdzie często uważnie obserwuje się zderzak w poszukiwaniu rys, a także widocznych wgnieceń. Ważne jest również ukazanie auta z profilu oraz od tyłu, najlepiej pokazując zarówno róg, jak i całość na wprost.

Fotografowanie wnętrza jest równie ważne. Podchodząc do fotografowania kokpitu z widoku kierowcy, zamiast siadać na jego fotelu lepiej ustawić się z tyłu, gdyż pozwoli to na uzyskanie lepszej, bliższej realnej perspektywy. Zdjęcia wnętrza powinny pokazać dokładnie kierownicę, konsole środkową, gdzie może być na przykład dużo rys, a także tapicerkę.

Jak przygotować samochód do wykonania zdjęć?

Warto sprawić, by auto wyglądało jak najlepiej. To zachęci potencjalnych klientów, którzy stwierdzą, że mają do czynienia z naprawdę zadbanym pojazdem. Dlatego podstawa to porządne umycie, tak by samochód nie był pokryty kurzem, brudem, a także owadami, które atakują samochód każdego dnia.

zdjęcia samochodów

Więcej przygotowań poczynimy we wnętrzu. Dobrze gdyby dokładnie je posprzątać, a przede wszystkim usunąć z niego wszelkie niepotrzebne już rzeczy, które zostały po tym jak auto było regularnie używane. Dobrze jest też samochód porządnie odkurzyć by pozbyć się piachu z wnętrza oraz wyczyścić lub w ekstremalnych przypadkach wyprać tapicerkę. Ogłoszenia motoryzacyjne nie różnią się wiele od innych i najważniejsze jest pierwsze wrażenie wizualne.

Jakie otoczenie wybrać do sfotografowania samochodu?

Otoczenie w którym samochód jest fotografowany nie ma większego znaczenia. Ważne jest by wybrać lokalizację, która nie przytłoczy auta, tak by to fotografowany samochód był głównym bohaterem fotografii. Dobrze by było, gdyby zdjęcie było wykonane za dnia, gdy jest całkiem słonecznie, gdyż poprawia to wygląd samochodu, ale też uwydatnia jego ewentualne mankamenty. Nie należy traktować tego jako wady, gdyż szczere ukazanie sprzedawanego pojazdu jest niezwykle ważne i zdjęcie, które wygląda uczciwie, ale samochód ma na nim widoczne wady prędzej przyciągnie potencjalnego kupca.

Czy konieczne jest użycie specjalnego sprzętu?

Sprzęt użyty do wykonania nie jest najważniejszy. Nie ma konieczności używania wybitnego aparatu za ogromne pieniądze. Równie dobrze sprawdzą się nowsze smartfony, które dysponują coraz lepszymi aparatami o naprawdę dobrej jakości. Nie oznacza to, że nie warto się do zdjęcia przykładać. Samochody osobowe ze źle wykonanymi zdjęciami bez ostrości, czy wyglądające jak zrobione jak najmniejszym nakładem czasu mają czasem problem z zostaniem zakupionym przez kogoś.