Mercedes Vito

Jakie są opinie o Mercedes Vito ?

Jeśli przeglądając samochody dostawcze używane, natrafiłeś akurat na produkowany przez firmę Mercedes model Vito, to koniecznie przed ostatecznym podjęciem decyzji powinieneś sprawdzić, na co trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie. Nie jest to bowiem samochód bez wad. Wręcz przeciwnie — posiada ich całkiem sporo. Od nas samych zależy czy takie mankamenty będą nam przeszkadzały, czy jednak odnajdziemy w nim większe plusy.

Mercedes Vito — ogólnie

Vito jest to kolejny świetny model dostawczy z rodziny Mercedesa. Podstawowym atutem tego samochodu jest bardzo duża ilość miejsca, co z pewnością przyciąga wielu potencjalnych kupców. Ogólnie wizualnie samochód ten wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Mercedes Vito — charakterystyka

Pierwszy model Mercedesa Vito został wyprodukowany w 1996 roku, a jego produkcja trwa po dziś dzień. W ciągu tego czasu powstało 3 generacje tego samochodu. Posiada on nadwozie typu furgon, univan lub kombi. Silnik zamontowany w tym modelu Mercedesa ma moc od 88 do 190 KM, dzięki czemu jego maksymalna prędkość wynosi do 194 km/h. Jednostka napędowa tego samochodu ma pojemność od 1950 do 2143 cm3 i napędzana jest dieslem lub prądem. Mercedes Vito ma napęd przedni, tylni lub napęd na cztery koła, a jego średnie spalanie wynosi od 6,4 do 12 l na 100 km, co oczywiście zależne jest od modelu, jaki zdecydujemy się zakupić.

Wady Mercedes Vito

Niestety w samochodach tych pojawia się wcale nie mały problem z korozją. Nic w tym dziwnego skoro nie zostały one dobrze przed nią zabezpieczone przez producenta. Rdza atakuje ten model dosłownie we wszystkich możliwych miejscach, co jak wiemy, na samochód nie pozostaje obojętne. Właśnie dlatego przed zakupem dobrze obejrzeć go bardzo dokładnie z każdej strony, aby później uniknąć niemiłych rozczarowań. Nie dajmy się również zwieźć całkowitym brakiem korozji, ponieważ zazwyczaj oznacza to, że została sprytnie, lecz niedbale ukryta, co z pewnością przyczyni się do jej szybkiego nawrotu. W samochodach tych koniecznie należy wymienić również termostat.