Nissan X-Trail

Jakie są wymiary, dane techniczne, spalanie oraz ceny Nissan X-Trail

Rynek SUV-ów w ostatnich kilkunastu latach stał się najbardziej dochodowym sektorem motoryzacji. Widać to po wszystkich zestawieniach sprzedażowych – to właśnie ta kategoria aut od wielu lat zajmuje czołowe miejsca we wszelakich tabelach. W rozwój tej gałęzi motoryzacji naprawdę wielki wkład wniósł Nissan, który wypuszczał na rynek jakościowe SUV-y zanim zaczęli to robić praktycznie wszyscy inni producenci. Idealnym przykładem jest tutaj Nissan X-Trail.

Nissan X-Trail – dostępność na rynku polskim

Nissan X-Trail ujrzał światło dzienne po raz pierwszy w 2000 roku, stając się niezwykle popularnym wyborem przez konsumentów w Europie, w szczególności po faceliftingu w 2003 roku. X-Trail jak na tamte czasy oferował wiele świeżych technologii, ogrom możliwości oraz dużą wszechstronność w każdych warunkach.

Szczyt popularności X-Traila rozpoczął się jednak w 2014 roku, kiedy to na dobre ruszyła sprzedaż trzeciej generacji tego SUV-a. Choć X-Trail bił swoje rekordy sprzedażowe na Starym Kontynencie, tak najwięcej egzemplarzy kupowano w Chinach. W Państwie Środka samochód od Nissana potrafił sprzedać się w nakładzie nawet 200 000 sztuk rocznie. Dobrze radził sobie również w ojczyźnie, czyli Japonii.

X-Trail czwartej generacji pojawił się już na rynku chińskim, a także w Ameryce Północnej - sprzedawany jest tam jednak pod nazwą Rogue. Na premierę europejską zmuszeni jesteśmy poczekać do 2022 roku, więc nie będziemy się skupiać na tej konkretnej generacji. Najwięcej trzeba bowiem powiedzieć o najpopularniejszym w naszym rejonie świata trzecim wcieleniu X-Traila.

Nissan X-Trail – wymiary

Nissan X-Trail wymiar

Nissan X-Trail wyróżnia się naprawdę sporymi gabarytami – 4641 mm długości, 1820 mm szerokości i 1709 mm wysokości. Bez problemu może być on stosowany jako pierwsze auto w rodzinie. Nie wyróżnia się wyglądem, a użytecznością. Ogromny bagażnik o wielkości 565 litrów bez problemu pozwala na spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, a ze złożonymi siedzeniami miejsca robi się jeszcze więcej. Wysokie zawieszenie sprawia, że X-Trailem będziemy w stanie pokonać wiele przeszkód na drodze w całkiem wygodny sposób.

Nissan X-Trail wymiary

Nissan X-Trail – dane techniczne

Nie można nie wspomnieć o fakcie, iż X-Traila jesteśmy w stanie kupić w wariancie z pięcioma lub siedmioma miejscami. W tym drugim wariancie X-Trail może bez przeszkód robić za swoistego mini-vana, w którym pomieści się cała rodzina lub wielu znajomych.

Najnowszy Nissan X-Trail cechuje się naprawdę bogatym wyposażeniem. Pakiet Nissan Intelligent Mobility zawiera między innymi system automatycznego hamulca awaryjnego z czujnikiem pieszych, asystenta martwego pola, kamery 360 stopni i systemy pomagające zachować bezpieczeństwo podczas cofania i postoju. Nie można również zapomnieć o wykrywaniu znaków drogowych czy systemie, który jest w stanie wykryć twoje zmęczenie i przypomnieć ci o postoju. Na pakiet Nissan Intellignt Mobility składa się jednak jeszcze więcej funkcji, które pomagają kierowcy zachować bezpieczeństwo na drodze.

Nissan X-Trail – gama silnikowa

W Nissanie X-Trail trzeciej generacji w wersjach przed liftingiem znajdziemy jeden silnik benzynowy – 1.6 DIG-T o mocy 163 koni mechanicznych – oraz dwie jednostki diesla. Są to kolejno 1.6 dCi (130 KM), 2.0 dCi (177 KM).

W polifcie zaś gama silnikowa zmieniała się w zależności od roku produkcji. W latach 2017-2019 nadal mogliśmy znaleźć silniki znane sprzed liftingu. Po tym roku jednak Nissan postanowił lekko odświeżyć pulę napędową. W przypadku jednostek benzynowych dalej stawiano na turbodoładowany DIG-T, lecz tym razem o pojemności 1.3 litra i mocy 160 koni mechanicznych. W 2020 roku osiągi zredukowano do 158 koni mechanicznych. W gamie dieslowej ostał się zaś 1.7 dCi o pojemności 1.7 litra i mocy 150 KM.

Nissan X-Trail tył

Nissan X-Trail – ceny samochodów nowych i używanych

W Polsce najnowszego Nissana X-Traila wprost z salonu jesteśmy w stanie kupić już za 107 440 złotych w najniższej wersji wyposażenia. Wariant najlepszy, oznaczony nazwą kodową Tekna, można zaś kupić za 142 290 złotych. Nissan często jednak oferuje promocje, podczas których możemy znaleźć X-Traila w niższych cenach.

Jeśli chodzi o samochody używane, przedliftowego Nissana X-Traila trzeciej generacji możemy znaleźć już za 58 000 złotych. Przy dołożeniu kilku tysięcy bez problemu natrafimy na dobry egzemplarz w najwyższej wersji wyposażenia. Egzemplarze po liftingu mogą już zaś kosztować około 80 000 – 85 000 złotych.