Nissan X-Trail - sportowo-użytkowy pojazd

Nissan X-Trail - sportowo-użytkowy pojazd

Nissan X-Trail to sportowo-użytkowy pojazd, produkowany przez japońską firmę motoryzacyjną Nissan od 2001 roku. Samochód należy do sekcji I.X-Trail zadebiutował w Paryżu w 2000 roku. Auto nadaje się do jazdy w terenie, co odróżnia go od kompaktowego Nissana Qashqai. Model charakteryzuje się kanciastym kształtem i poszerzonymi nadkolami. Bazuje na tej samej płytce co Almera, Primera i Sentra. Klienci mogą korzystać z pięciobiegowych i sześciobiegowych manualnych skrzyń biegów oraz czterobiegowych automatycznych skrzyń biegów. 

Nissan X-Trail drugiej generacji został wystawiony na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku. Z wyglądu niewiele różni się od pierwszej generacji. Po pierwsze, zwiększył się jego rozmiar. Samochód jest wyposażony w sześciobiegową manualną i automatyczną skrzynię biegów lub automatyczną skrzynię biegów CVT. X-Trail drugiej generacji bazuje na bliźniaczym Renault Koleos. W 2013 roku pojawił się Nissan X-Trail trzeciej generacji. Samochód ma cztery wersje silnikowe. Podstawą jest silnik benzynowy. Charakteryzuje się zapłonem iskrowym. Jest oznaczony jako DIG-T 160.

Nissan X-Trail jest dostępny w wersji kombi. Seria Nissan X-Trail obejmuje silniki benzynowe i wysokoprężne. Silnik Nissana X-Trail ma cztery cylindry, a każdy cylinder ma cztery zawory. Moc silnika waha się od 114 do 177 KM, a pojemność skokowa od 1598 do 2488 cm3. Auto przyspiesza do 100 km/h w 10,5-11,5 sekundy, a maksymalna prędkość Nissana X-Trail to 172-200 km/h. Moment obrotowy X-Trail to 192-380 Nm. Średnie zużycie paliwa waha się od 4,9 do 9,6 litra na 100 kilometrów. Dla osób ceniących niezawodność i wszechstronność Nissan X-Trail to dobre rozwiązanie. To idealne połączenie aut terenowych i kombi. 

Zaletą tego auta jest możliwość regulacji oparcia tylnych siedzeń. Przestronne okna i wysokie siedzenia zapewniają dobrą widoczność i bezpieczeństwo. Plusem Nissana X-Trail jest doskonale zestrojone zawieszenie, precyzyjny układ kierowniczy oraz pełni funkcjonalny system ABS. 

Nissan X-Trail - sportowo-użytkowy pojazd
Nissan X-Trail - sportowo-użytkowy pojazd
Nissan X-Trail - sportowo-użytkowy pojazd