Nissan X-trail

Nowy Nissan X-trail 2022

Nissan X-Trail jest z nami już 20 lat, a rok temu wprowadzona do sprzedaży została IV generacja. Te samochody osobowe początkowo zbudowane były na płycie podłogowej Nissana Primery i Almery, a aktualnie mamy do czynienia z platformą CMF-C, która została zaprojektowana z myślą wdrożenia nowych napędów.

NISSAN X-TRAIL przymiarka do nowoczesności

Nowy X-Trail to napęd e-POWER i związany jest bezpośrednio ze strategią Nissana, czyli Nissan Inteligent Mobility. Nissan dąży do tego, by jego nowe samochody osobowe już w przyszłości były w pełni autonomiczne, dojechały do Ciebie, a potem pomogły ci zaparkować po przyjeździe we wskazane miejsce. System ProPILOT Park zostanie aktywowany jednym przyciskiem i automatycznie ustawi auto w miejscu parkingowym.

Aktualnie nie znamy wielkości baterii i mocy silników benzynowych w nowych hybrydach. Spodziewać się można, że w niedalekiej przyszłości będą to pakiety jak w Nissanie Ariya, czyli 87 kWh pojemności dającej zasięg ok. 500 km.

Nissan X-trail to trzeci opcjonalny rząd siedzeń, system rozrywkowy sterowany z ekranu 8”, a wyższe wersje otrzymają większy ekran i cyfrowe wskaźniki za kierownicą. Już w połowie roku 2022 możemy spodziewać się końca przebudowy całej gamy modeli Nissana, a zwieńczeniem starań producenta z Japonii będzie właśnie odmieniony X-Trail. Już teraz Nissan to nowe wloty powietrza, dzielone światła LED, co czeka nas za kilka miesięcy? Czy zobaczymy kolejną wersję nadwozia, czy pozostaną tylko zmiany napędów i nowe wnętrze?

nissan x-trail

NISSAN X-TRAIL 2022 - silniki

Nissan X-Trail to nowe silniki, np. trzycylindrowy turbodoładowany o pojemności 1,5l i mocy 150 kW z momentem 305 Nm. Brzmi obiecująco w porównaniu z np. 4-cylindrowym o pojemności 2,5l i mocy 135 kW.

Zastosowano w nim nową technologię VC-Turbo, która steruje stopniem sprężania. Jeśli dodamy do tego zmienioną skrzynię CVT to uzyskamy o 10% mniejsze zużycie paliwa mimo zastosowania turbosprężarki i uzyskania większej mocy.