Jeep Patriot - kompaktowy SUV od Jeepa

Jeep Patriot - kompaktowy SUV od Jeepa

Jeep Patriot jest samochodem osobowym typu SUV klasy kompaktowej produkowany w latach 2006–2017. Na tej płycie podłogowej opracowano także Jeep-a Compass i Dodge Caliber. Patriot to kanciasta stylistyka z okrągłymi reflektorami i poprzeczną atrapą chłodnicy. Zdecydowanie lepsze właściwości w terenie odróżniały go od modelu Compass. 

Nowy silnik benzynowy zapewnił Patriotowi lepszą dynamikę. Niestety wszelkie korzyści były szybko zniweczone przez słabą wydajność ogólną i tanie wnętrze. Nawet standardowa skóra tego topowego modelu nie poprawia nastroju we wnętrzu. Mimo to Patrio ma wiele do zaoferowania jako samochód rodzinny. 

Dużo miejsca, wszechstronny napęd na cztery koła – wszystko to działa na jego korzyść. Wytrzymały model podstawowy ma potężny silnik 2,4 litra o mocy 168 KM ze skrzynią biegów CVT. Ten silnik został opracowany wspólnie z Hyundaiem i Mitsubishi i jest to duża poprawa w stosunku do diesla. To gładko pracująca jednostka, która jest bardziej wyrafinowana niż silnik wysokoprężny.

Tańszy i lepiej wyglądający niż jego brat Compass, Jeep Patriot jest ciekawą alternatywą dla konwencjonalnego samochodu rodzinnego. Jakość wnętrza nadal nie nadąża za europejskimi rywalami, a silnik wysokoprężny wywodzący się z Volkswagena nie ma niskiego momentu obrotowego. Ale jeśli szukasz wyróżniającego się samochodu, który poradzi sobie w łagodnych warunkach terenowych, Patriot pasuje do tego i jest po prostu tani. Nowy podstawowy model firmy jest skierowany wprost do nabywców samochodów rodzinnych, którzy chcą czegoś innego i łączy surową stylistykę z przełączanym napędem na cztery koła i oszczędnym silnikiem wysokoprężnym.

Patriot naprawdę wyróżnia się pod względem praktyczności, z dużą ilością miejsca z tyłu dla pasażerów i przyzwoitym bagażnikiem o pojemności 536 litrów. Płynnie działająca sześciobiegowa manualna skrzynia biegów pomaga kierowcy osiągnąć cel i maksymalnie wykorzystać osiągi. Na wymagających drogach skarłowaciała wysokość Jeepa zapewnia odpowiednie prowadzenie.