Kia Sorento

Kia Sorento - opinie

Jeśli szukamy dla siebie dużego SUV-a, warto wziąć pod uwagę samochód KIA Sorento. Ma on naprawdę wysoki poziom bezawaryjności, a dodatkowo nie jest drogi. Modele te mają więcej zalet niż wad i nawet jeśli kupujemy samochody używane, możemy mieć pewność, że ich naprawa nie będzie zdarzała się często.

Design Kia Sorento

KIA Sorento jest to duży, przestronny SUV, który został wyprodukowany przez firmę z południowej Korei. Swoją funkcjonalnością zdecydowanie przypomina większe od siebie SUV-y. Jest to samochód bardzo nowoczesny, co potwierdza nie tylko jego desing, ale również elementy elektroniki i innowacyjne rozwiązania, które zostały w nim zastosowane.

Charakterystyka Kia Sorento

KIA Sorento produkowana jest od roku 2002 aż do tej pory. W ciągu 19 lat powstało 7 generacji tego modelu. KIA Sorento należy do klasy wyższej średniej samochodów osobowych. Moc silnika tego modelu to od 139 do 262 KM. Posiada on od 4 do 6 cylindrów i ma pojemność od 1598 do 3778 cm3. Samochodem tym jesteśmy w stanie rozpędzić się do 192 km/h. Sorento posiada napęd przedni lub napęd na 4 koła. Zasilany jest benzyną, dieslem bądź w zestawieniu benzyna-prąd. KIA ta spala średnio od 6,1 do 12,6 l na 100 km w zależności od modelu przez nas wybranego. Samochód może mieć na wyposażeniu nawet do 7 siedzeń. Ma także dość spory bagażnik, którego maksymalna pojemność może wynosić nawet 2011 litrów. Ten model wyprodukowany przez KIA jest również dość długi – ma około 4,8 metrów.

Wady i zalety Kia Sorento

Najczęściej poszukiwana wersja wysokoprężna tego samochodu niestety wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. W tym przypadku często występują wycieki oleju lub nieszczelności w układzie zasilania. W modelu Sorento zacierają się również turbosprężarki. Niestety zdarzają się także sytuacje, w których awarii ulega pompa wysokiego ciśnienia czy wałki rozrządu. Jednak to wszystko występuje głównie w tych wersjach sprzed modernizacji. Zdarzyć się mogą także problemy z łącznikami stabilizatora czy drobną elektroniką.

 

 

Kia Sorento - opinie
Kia Sorento - opinie
Kia Sorento - opinie