Lexus RX

Lexus RX - opinie

Kupując samochody używane musimy liczyć się z tym, że w niektórych modelach usterki zdarzają się o wiele częściej niż byśmy tego chcieli. Żeby uniknąć rozczarowań związanych z ciągłymi wizytami u mechanika powinniśmy zrobić szczegółowe rozeznanie w modelach, które nas aktualnie interesują.

Lexus RX - liczy się przestrzeń

Lexus RX doczekał się już 8 generacji. Model ten produkowany jest od 1999 roku. Niestety z racji miękkości zawieszenia, którego wysokość można regulować właściwości jezdne RX nie należą do najlepszych. Mimo to model ten jest dość komfortowy. Kupując RX, możemy być pewni, że będziemy mieli w nim naprawdę dużo przestrzeni oraz, że spełni nasze wszelkie oczekiwania względem dynamiki jazdy. Wnętrze Lexus RX jak większość najnowszych modeli tego producenta jest eleganckie i nowoczesne.

Lexus RX - informacje ogólne

Lexus RX  jest to auto klasy executive, które producent zaopatrzył w nadwozie typu sedan, silnik o pojemności od 1998 do 3456 cm3 oraz mocy od 201 do 279 KM. Jeśli chodzi o prędkość tego samochodu, to możemy maksymalnie osiągnąć do 200 km/h. Model RX ma dość wysoką, górną granicę spalania, ponieważ wynosi ona 14,7 l na 100 km. Lexus RX posiada napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła. Porusza się dzięki benzynie bądź zestawieniu benzyna-prąd. Samochód jest dość długi ponieważ może mieć aż 5 metrów długości. W swoim wnętrzu w zależności od wybranego modelu może pomieścić aż 7 pasażerów, co będzie szczególnie istotne dla dużych rodzin.

Wady Lexus RX

W tych modelach produkowanych przez firmę Lexus czasami mogą ulec awarii cewki zapłonowe. Zdarza się także wyciek pod uszczelkami pokrywy zaworów. Niestety kupując ten model na rynku wtórnym musimy liczyć się z hałaśliwym zawieszeniem oraz niezbyt przystępnym wyglądem tapicerki. Jeśli nie trafimy przy zakupie na model wypadkowy lub taki po ciężkich przejściach to z pewnością będzie on bezawaryjny. Samochód ten jest naprawdę korzystny, ponieważ ma więcej zalet niż wad, a i jego cena nie jest zbyt wygórowana.

Lexus RX - opinie
Lexus RX - opinie
Lexus RX - opinie