Mazda CX-3

Mazda CX-3 - opinie

Mazda CX-3 to osobowy crossover klasy B produkowany od 2015 roku. Auto to zbudowane jest na płycie Mazdy 2. 3 lata temu model przeszedł modernizacje, gdzie głównie poprawcowano nad zmianą stylistyki i dodano nowy silnik diesla do oferty. Wprowadzając CX-3 Mazda chciała wypełnić lukę w swoich Qmodelach i tak powstało solidne nadwozie z prostym, ale elegenackim wnętrzem.

Mazda w klasie kompaktowych crossoverów wyróżnia się dobrą ceną, dobrym wyposażeniem w standardzie i ekonomiczną jazdą. Mazda CX-3 wygląda sportowo głównie za sprawą małej powierzchni szyb i pozycji za kierownicą. Miejsca w niej nie ma za dużo, dla więcej niż 2 osób i nieco bagażu.

Silniki to benzyna Skyactiv-G 2,0 l z mocami 119 i 148 KM oraz diesel 1,8 l Skyactiv-D o mocy 113 KM. Wszystkie są standardowo wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, napęd na przód, a mocniejszy silnik benzynowy ma opcję napędu na obie osie.

CX-3 to najmniejszy crossover SUV Mazdy, plasujący się poniżej modeli CX-30 , CX-5 i CX-9 i pojawił się w najlepszym możliwym momencie tj. podczas gdy wybitnie brakowało tej wielkości SUV-ów. Ten kompaktowy crossover zapewnia kierowcy precyzyjny układ kierowania i doskonałą kontrolę podczas jazdy. Pod tym względem jest lepszy od konkurentów. Silnik o mocy 148 KM zapewnia wystarczające przyspieszenie, a przy okazji jest oszczędny.

Do wyboru mamy trzy rodzaje wyposażenia SE Nav, SE-L Nav i Sport Nav. Modele SE Nav są wyposażone m.in. w klimatyzację, radio DAB, Bluetooth, tempomat i 7" system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym i nawigacją satelitarną. SE-L Nav to dodatkowo podgrzewane siedzenia i tylne czujniki parkowania, a Sport Nav większe koła i chromowane akcenty oraz skórzana tapicerka i wysokiej jakości system audio firmy Bose. Zapowiedziano koniec produkcji tego modelu na rok 2022 w związku z produkcją większego brata CX-30.

Mazda CX-3 - opinie
Mazda CX-3 - opinie
Mazda CX-3 - opinie