Mazda Cx-5

Mazda Cx-5 - opinie

Mazda Cx-5 to SUV produkowany od 2012 roku. Reprezentuje klasę średnią, a obecnie od 2017 roku na rynku mamy II generację tego modelu. I generacja oparta była na koncepcie Minagi pokazanym w Genewie w roku 2011. To pierwszy pojazd zaprojektowany w stylistyce wprowadzanej sukcesywnie przez Mazdę a nazwaną KODO. Budowa oparta jest o technologię SkyActiv, czyli sztywne, lekkie podwozie z nowymi układami napędowymi. Mazda Cx-5 ma bogate podstawowe wyposażenie, co wyróżniało ją na początku produkcji.

II generacja Mazdy Cx-5 to węższe światła, ale wyraźniejszy grill na przedzie. Silniki pozostały te same, a napęd 4x4 nadal dostępny jest jako opcja. To kompaktowy SUV Mazdy, umiejscowiony pomiędzy CX-3 i CX-30, ale niżej niż CX-9, co zresztą łatwo poznać po oznaczeniach modeli. Mazda Cx-5 konkuruje z modelami takimi jak: Honda CR-V, Toyota RAV4 i Subaru Forester.

W połączeniu z bardzo mocnym, wydajnym silnikiem wysokoprężnym i pięknym wnętrzem z bogatym wyposażeniem, model ten to bestseller Mazdy. Prowadzi się świetnie, a komfort podróżowania sprawia, że konkurencja zostaje w tyle. Do tego jest praktyczny, ze względu na spory bagażnik i ekonomiczne silniki.

Gama silników obejmuje dwa silniki benzynowe i diesla o dwóch mocach wyjściowych. Silnik benzynowy o niższej mocy to jednostka 2,0 l Skyactiv-G o mocy 163 KM i jest dostępny z napędem na przód. 2,5-litrowa wersja benzynowa połączona jest z napędem na wszystkie koła i ma moc 191 KM. 2,2-litrowy diesel Skyactiv-D o mocy 148 KM jest dostępny tylko w wersji z napędem na przednie koła z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Mazda na rok 2022 wprowadziła edycje "Carbon" dla modeli CX-5, CX-9 i Mazdy 6. Wbrew nazwie, nie zawiera ona włókna węglowego a jedynie metaliczny szary lakier, czarne akcenty zewnętrzne, czerwoną skórzaną tapicerkę i 19" czarne felgi aluminiowe.

 

 

Mazda Cx-5 - opinie
Mazda Cx-5 - opinie
Mazda Cx-5 - opinie