Mercedes S-klasa

Mercedes-Benz S-klasy - luksusowy samochód osobowy

Mercedes-Benz S-klasy to luksusowy, osobowy samochód produkowany od 1972 roku. Od poprzedniego roku (2020) produkowana jest już VII generacja tego modelu. Podkreśleniem dbania o komfort w tym modelu było wyposażenie go w latach 70-tych w pneumatyczne zawieszenie, za co w 1974 otrzymał I miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku. Wraz z modernizacją w 1979 roku Mercedes-Benz S-klasa doczekała się sporych zmian, od teraz II generacja modelu S to bardziej opływowa sylwetka, skuteczniejsze hamulce wraz z systemem ABS.

Mercedes-Benz III generacją modelu S wprowadzoną na rynek w 1991 roku wyznaczył nową jakość budując auto o niezwykle wyciszonym wnętrzu. Do tego zmiany w budowie przyczyniły się do bardziej przestronnego wnętrza i jeszcze lepszym komfortem jazdy. Na wyposażeniu znajdziemy ESP, poduszki powietrzne boczne, grub, podwójne szyby, domykanie automatyczne drzwi, a nawet podgrzewane wycieraczki.

IV generacja modelu produkowana od 1998 to kolejne zmiany w stylistyce i to samo spotkało kolejną V produkowaną w latach 2005-2013. Kolejna VI wersja modelu S to już stylistyka nawiązująca do modeli CLA i CLS, przy czym tutaj zadbano o współczynnik oporu powietrza i wynosił on 0,23 Cx. Karoseria zbudowana jest z aluminium, do oświetlenia wykorzystano LED-y, zastosowano też 7-biegową skrzynię G-Tronic.

Aktualnie będąca w sprzedaży VII generacja jest z nami od roku. Oznaczony kodem W223 model S to samochód dłuższy i szerszy niż poprzednik. Przód to większy grill ale bardziej smukłe światła. Wnętrze to dodatkowe poduszki powietrzne dla pasażerów z tyłu, fotele z masażem, a zastosowane technologie to m.in. zaawansowana obsługa głosem, czy system wykrywania twarzy. Na uwagę zasługuje rozbudowany wyświetlacz head-up, czy zawieszenie E-Active Body Control potrafiące automatycznie podnieść podwozie w przypadku wykrycia ryzyka bocznej kolizji.

Obecny Mercedes klasy S to doskonała dynamika i komfort jazdy, bardzo wysokiej jakości wnętrze, dobre prowadzenie i niski poziom hałasu w wnętrzu. Jeśli chodzi o silniki to S500 dysponuje 6-cylindrowym silnikiem o pojemności 3,0 litra i mocy 429 KM z bardzo wydajną i dobrze zestrojoną skrzynią 9G-Tronic. S350 to także 3 litrowa jednostka o mocy 282 KM, a diesel w S400d oferuje 325 KM mocy i przyśpieszenie do 100 km/h w okolicy 5,4s.

 

 

 

 

Mercedes-Benz S-klasy - luksusowy samochód osobowy
Mercedes-Benz S-klasy - luksusowy samochód osobowy
Mercedes-Benz S-klasy - luksusowy samochód osobowy