Mercedes CLA

Mercedes CLA - opinie

Patrząc na samochody używane modelu CLA, od razu przypominają nam się egzemplarze sportowe. Ten pojazd produkowany przez firmę Mercedes jest modelem typowym dla osób lubiących innowacyjne gadżety. Mercedes CLA to samochód zaawansowany technologicznie i z pewnością kierowcy lubiący takie rozwiązania jak chociażby sportowe wykończenie kokpitu będą pod jego ogromnym wrażeniem.

Mercedes CLA - samochód marzeń

Wszystkie innowacyjne rozwiązania w Mercedes CLA są intuicyjne i po odpowiednim ich ustawieniu świetnie współgrają z kierowcą. Samochód jest dobrze wyposażony zwinny i szybki. Prowadzi się go świetnie, ma również bardzo dobre osiągi. Wiele zalet wymienionych w tym opisie z pewnością skłoni kierowców do zakupu właśnie tego modelu. Nic w tym dziwnego ¾ osób, które zobaczyło ten samochód, zakochało się w nim od pierwszego wejrzenia.

Mercedes CLA - charakterystyka

Mercedes CLA wyprodukowany został w 2013 roku. Firma wyposażyła ten samochód w nadwozie typu kombi i sedan. Jest to pojazd należący do klasy A. Najnowsza, czyli druga generacja tego modelu została wyprodukowana w 2019 roku. Samochody te zostały zaopatrzone w silnik o mocy od 109 do 381 KM, a ich maksymalna prędkość wynosi od 190 do 250 km/h. Silnik Mercedes CLA ma pojemność od 1595 do 2143 cm3. Ten niemiecki samochód posiada napęd na 4 koła lub napęd na przód. Samochód zatankujemy benzyną, dieslem lub prądem. Zależnie od tego, jaki silnik wybierzemy, będzie spalał od 3,7 do 6,9 l na 100 km.

Wady Mercedes CLA

Mimo tego, że samochód wygląda na idealny, nie obyło się w nim bez wad. Mercedes CLA ma bardzo mało miejsca, jeśli chodzi o tylną kanapę, dlatego może być tam niewygodnie szczególnie wysokim osobom. Zamontowana w nim skrzynia biegów 7G-DCT również nie porywa swoim działaniem — zmiana biegów jest dość wolna w porównaniu do innych samochodów niemieckiego producenta. Ta część nieco obniża dynamikę jazdy, co niestety utrudni życie kierowcom, dla których jest ona istotna. Oprócz tych kilku wad samochody te są raczej bezawaryjne, dlatego warto w nie zainwestować.

 

Mercedes CLA - opinie
Mercedes CLA - opinie
Mercedes CLA - opinie