Mercedes klasy C - już dostępny na polskim rynku

Mercedes klasy C - już dostępny na polskim rynku

Mercedes klasy C 

Nowy Mercedes-Benz klasy C jest już dostępny na polskim rynku, a ceny zaczynają się od 174 000 zł. Mercedes klasy C 2021 ma oznaczenie producenta W206 i jest o 6,5 cm dłuższy, o 1,3 cm szerszy a zarazem 1 cm niższy od poprzedniej generacji. Rozstaw osi zwiększył się o 2,5 cm, co daje więcej miejsca i większy bagażnik. Wersja Kombi to S206 z bagażnikiem 490 litrów, lub maksymalnie 1510 l przy złożonej kanapie. Nowy model, wchodzący właśnie do sprzedaży w Polsce, jest większy od poprzednika, lepiej wyposażony i ma wiele elementów zapożyczonych z luksusowej Klasy S.

Fotele są wygodne, dobrze wyprofilowane i mocno trzymają w zakrętach - regulowane elektrycznie. Rozbudowany system podparcia lędźwi. Z nowinek to automatyzacja ustawień - ustawienie fotela można zlecić komputerowi, wystarczy wpisać wzrost kierowcy, a fotel sam się ustawi.

Mercedes-Benz klasy C ma dwa duże ekrany. Jeden za kierownicą, w miejscu zegarów, drugi na panelu środkowym. Ekran na panelu środkowym na przekątną 12" i jest naprawdę czytelny. Obsługuje multimedia, nawigację, i funkcję samochodu.

Silniki to 3 benzyniaki i 2 diesle. Napęd 4x4 występuje opcjonalnie z silnikami C 200 (204 KM) oraz C 300 (258 KM), podczas gdy pozostałe silniki mają tylny napęd. Zużycie paliwa przy benzynie wynosi od 6,2 do 7,3 litra, w dieslu 5-5,3 litra na 100 km. Przyśpieszenie od 6 sekund do nawet 8,6 przy najsłabszym benzynowym 1,5l (170 KM). Jak widać samochody te różnią się w osiągach w zależności od motoru napędowego.

Wyposażenie standardowe to: 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, system selektywnego tłumienia drgań, klimatyzacja automatyczna, składane lusterka zewnętrzne, ochrona pieszych, wycieraczka przedniej szyby sterowana czujnikiem deszczu, czujnik pasów bezpieczeństwa dla pasażerów siedzących z tyłu pojazdu. Dodatkowo mamy dywaniki welurowe , pakiet oświetlenia wnętrza, pakiet USB, regulacja odcinka lędźwiowego. Ze wspomagania: Aktywny asystent hamowania, Aktywny asystent utrzymania pasa jazdy. System alarmowego połączenia „Emergency call, System monitorowania ciśnienia w oponach.

Mercedes klasy C - już dostępny na polskim rynku
Mercedes klasy C - już dostępny na polskim rynku
Mercedes klasy C - już dostępny na polskim rynku