Nissan Leaf - wybór najlepszego silnika

Nissan Leaf - wybór najlepszego silnika

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się samochody elektryczne. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, ponieważ jest to dobry krok w stronę ochrony naszego środowiska naturalnego. Samochody elektryczne jak na razie wywołują nieco kontrowersji, ale jak do tej pory ilość korzyści przeważa ewentualne negatywne strony zakupu takiego auta. Marką, która już ponad dekadę temu wypuściła na rynek swój pierwszy samochód elektryczny jest Nissan. Czym charakteryzuje się topowy, elektryczny model japońskiej marki - Nissan Leaf?

 

Coraz chętniej wybierany Nissan Leaf

Wielu specjalistów sądzi, że samochody elektryczne są naszą przyszłością i tym samym powinniśmy pamiętać o tym, że prędzej czy później będziemy zmuszeni przesiąść się z popularnych pojazdów napędzanych benzyną, na właśnie auta elektryczne. Jak pokazują najnowsze badania, takie samochody mogą w dużym stopniu zredukować zanieczyszczenia na naszej planecie, ale także wielu specjalistów sądzi, że mogą być bardziej awaryjne. Ich osiągi także pozostawiają wiele do życzenia i nie są tak spektakularne, jak z pewnością samochodów napędzanych benzyną. 

Jednak wiele z obecnie dostępnych pojazdów elektrycznych jest wykonanych na naprawdę wysokim poziomie. Jednym z nich jest z pewnością Nissan Leaf. Coraz więcej klientów decyduje się właśnie na ten model. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

 

Najlepszy silnik do Nissana Leaf

Z pewnością bardzo ważne jest serce naszego pojazdu, czyli odpowiedni silnik. Tak samo jak w przypadku samochodów benzynowych, wchodzące na rynek "elektryki" również powinny mieć odpowiedni silnik w zależności od modelu auta. 

W przypadku popularnego auta, jakim z pewnością w ostatnim czasie stał się Nissan Leaf, na uwagę zasługuje jego silnik elektryczny. W tym modelu doskonale sprawdza się silnik z magnesami stałymi EM57, gdzie jego maksymalna prędkość obrotowa wynosi 10 500 obrotów/min. Z kolei moc maksymalna to 109 KM, w zakresie od 3000 do 10 000 obr./min. Moment maksymalny silnika wynosi 254 Nm (dostępny od 1 do 3000 obr./min.). Akumulatory, w jakie został wyposażony ten pojazd to litowo-jonowe LiMn2O4, wyprodukowane przez firmę Automotive Energy Supply Corp. 

Choć model Nissan Leaf przyspiesza do 100 km/h w 11 sekund, wciąż jest to jedno z najbardziej pożądanych samochodów elektrycznych. Na uwagę zasługuje jego wspaniała sylwetka, ale także naprawdę dobrej jakości silnik jak na pojazd elektryczny. Wielu mechaników poleca właśnie ten model silnika, ponieważ doskonale sprawdza się w takim samochodzie elektrycznym i na pewno nie odczujemy zbyt dużej różnicy w porównaniu z klasycznymi pojazdami.

Nissan Leaf - wybór najlepszego silnika
Nissan Leaf - wybór najlepszego silnika
Nissan Leaf - wybór najlepszego silnika