Zontes

Nowe modele motocykli w 2024 roku

Świat motocykli to nieustannie zmieniający się krajobraz innowacji i pasji. Każdy rok przynosi nowe modele, technologie i trendy, które kształtują sposób, w jaki doświadczamy jazdy na dwóch kółkach. W roku 2024 nie jest inaczej. Pomimo wyzwań i zmian, branża motocyklowa wciąż trzyma się mocno, oferując entuzjastom niezliczone możliwości doświadczenia wolności na drodze. W niniejszym artykule zapraszamy do zgłębienia najnowszych modeli motocykli, które są gotowe, by podbić serca pasjonatów jednośladów w tym roku.

Chińscy producenci na czele

Chińscy producenci motocykli coraz bardziej zaznaczają swoją obecność na globalnym rynku motoryzacyjnym. Ich oferty stają się coraz bardziej konkurencyjne, oferując innowacyjne rozwiązania i nowe, atrakcyjne modele. 

CFMoto:

  • model 450 MT - motocykl adventure dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2 z silnikiem o mocy 46 KM. Trzycylindrowy silnik o pojemności 675 cm3 o mocy przekraczającej 100 KM.

Zontes:

  • model 703 F ADV - motocykl sportowy z trzycylindrowym silnikiem o mocy ok. 90 KM,
  • model 703 RR - motocykl adventure z trzycylindrowym silnikiem generującym ponad 100 KM.

Loncin Voge:

  • model Valico DS900X - motocykl adventure z silnikiem o pojemności 895 cm3 i maksymalnej mocy 93,8 Nm.

Te nowe modele chińskich producentów stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych graczy na rynku motocyklowym i mogą przynieść świeże spojrzenie na świat jednośladów.

Powrót legendy: Honda CBR600RR i Suzuki GSX-S1000GX

Honda i Suzuki, dwie renomowane marki motocyklowe, przywracają do życia legendy swoich linii produktów, co przynosi radość fanom i entuzjastom motocykli na całym świecie.

Honda CBR600RR

Honda CBR600RR, po zniknięciu z europejskiego rynku w 2017 roku, powraca silniejsza niż kiedykolwiek. Model ten, będący symbolem klasy supersport, powraca z nowymi osiągami i ulepszeniami, gotowy do podbicia torów i serc miłośników sportowych jednośladów. Decyzja Hondy o przywróceniu tego modelu na rynek europejski może także sugerować możliwość jego udziału w Mistrzostwach Świata Supersport, co budzi emocje wśród fanów wyścigów motocyklowych.

Suzuki GSX-S1000GX

Suzuki GSX-S1000GX, z kolei, wzbudza zainteresowanie dzięki innowacyjnemu podejściu do zawieszenia. Model ten jest wyposażony w półaktywne zawieszenie, co stanowi nowość w ofercie marki Suzuki. Jego cena oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że GSX-S1000GX może stać się poważnym konkurentem na rynku motocykli crossoverowych. Powrót Hondy CBR600RR i debiut Suzuki GSX-S1000GX otwierają nowe perspektywy dla miłośników sportowych jednośladów i przynoszą świeże spojrzenie na klasyczne modele.

Marzenia stają się rzeczywistością: Yamaha XSR900 GP

Yamaha kontynuuje swoją tradycję dostarczania innowacyjnych i emocjonujących jednośladów, a model XSR900 GP stanowi doskonały przykład tego podejścia. Po sukcesie modelu XSR900, Yamaha postanowiła pójść o krok dalej i wprowadziła wersję GP, która łączy charakterystyczne cechy XSR z nowoczesnym designem i dodatkowymi funkcjonalnościami. Dzięki przedniej owiewce oraz opcjonalnej owiewce dolnej z zestawu Racer Pack, XSR900 GP prezentuje się nie tylko atrakcyjnie, ale także oferuje dodatkową ochronę i aerodynamikę. Silnik o wysokiej mocy i stabilne zawieszenie sprawiają, że jazda tym motocyklem staje się czystą przyjemnością, a jego dojrzały charakter przyciąga zarówno doświadczonych motocyklistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwukołowcami. Yamaha XSR900 GP może stać się prawdziwą perełką w gamie motocykli Yamaha, przynosząc nowe doznania i emocje na drogę każdemu, kto się na nią zdecyduje.

Elektryczna rewolucja: Honda w kierunku ekologicznej motoryzacji

Honda niezmiennie kieruje się ku przyszłości zorientowanej na ochronę środowiska, co wyraża się w jej zobowiązaniu do elektryfikacji floty motocyklowej. Zapowiedź wypuszczenia na rynek czterech elektrycznych modeli do 2024 roku stanowi kolejny krok w tym kierunku. Plany Hondy zakładają także stopniowe ograniczanie produkcji samochodów spalinowych, z celem osiągnięcia udziału elektrycznych pojazdów na poziomie 40% do 2030 roku, aż do całkowitego zaniechania produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi do 2040 roku. Te ambitne cele podkreślają zaangażowanie marki w walkę ze zmianami klimatycznymi i promocję ekologicznych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Praca nad zaawansowanym systemem ADAS, mającym wspomagać kierowcę poprzez monitorowanie otoczenia pojazdu i wykrywanie potencjalnych zagrożeń, dodatkowo podkreśla zaangażowanie Hondy w rozwój technologii motocyklowych. Te innowacje mogą otworzyć nowe możliwości dla motocyklistów, łącząc ekologiczność z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i zapewniając wyjątkowe doświadczenia jazdy na dwóch kółkach.

Rok 2024 przynosi wiele ekscytujących zmian w świecie motocykli. Chińscy producenci wchodzą na scenę z atrakcyjnymi modelami, podczas gdy legendy jak Honda i Suzuki powracają, oferując nowe wcielenia swoich kultowych maszyn. Yamaha również nie zostaje w tyle, prezentując XSR900 GP, który łączy tradycję z nowoczesnością. Warto również zwrócić uwagę na elektryfikację floty motocyklowej, zainicjowaną przez Hondę, która podąża ku przyszłości zorientowanej na ochronę środowiska.