Opel Astra - jaki silnik wybrać?

Opel Astra - jaki silnik wybrać?

Wzmożone wysiłki niemieckiej marki Opel przynoszą coraz większe efekty w postaci wyników sprzedażowych i zadowolenia klientów. Odnosi się to przede wszystkim do marki  i modelu Opel Astra, która stworzyła nie tylko nietuzinkową wizualnie perełkę, ale także posiada bardzo szeroką paletę silnikową. Opel Astra obecnie stanowi jeden z największych hitów motoryzacyjnych, cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem, co odzwierciedlają wyniki sprzedażowe z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Niemniej Astry w zdecydowanej większości zawsze wyróżniały się solidnym i niezawodnym motorem, z których klienci byli zadowoleni. Zatem, który z silników będzie najlepszy w gąszczu dostępnych wariantów, jakie oferuje Opel Astra?

 

Opel Astra – silniki benzynowe czy dieslowe?

W stosunkowo młodych wersjach Opla Astry największym powodzeniem wśród użytkowników cieszyły się silniki benzynowe. Konkretnie te o pojemności 1.4. z mocą 100 KM oraz 1.6 o mocy 115 KM. Rozpoznanie ich nie było ciężkie, ponieważ charakteryzowały się 5-biegową skrzynią manualną. Z kolei przekładnia sześciobiegowa to domena odmian 1.4. turbo w wersji 120 KM lub 140 KM oraz 1.6. turbo w zakresie mocy od 170 do 200 KM. Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość silników nie posiadała bezpośredniego wtrysku paliwa. Z kolei w odniesieniu do silników dieslowych także można przebierać w bardzo fajnych wariantach. Zaczynając od najsłabszych tak jak 1.3. CDTI i 2.0 CTDI należy zaznaczyć, że jednym z problemów tych motorów był mało trwały łańcuch rozrządu. Najczęściej w odmianie dieslowej rekomendowana jest wersja 2.0 CDTI, posiadająca biturbo. Ponadto model ten jest bardzo mało awaryjny,  a potencjalne koszty serwisowania auta są bardzo przystępne.

 

Opel Astra – jaki silnik wybrać?

Dostępność wielu możliwości i wariantów wyboru silników w Astrze powoduje, że klienci bardzo często nie mogą podjąć konkretnej decyzji. Jednak dla zwolenników odmiany benzynowej zaleca się wersje 1.4. turbo, która okazuje się bardzo mało awaryjną jednostką. Z kolei w odmianie dieslowej, pomijając bardzo mało dynamiczne 1.3. CTDI, można polecić każdy z dostępnych wariantów. Niemniej w większości doskonale sprawdzają się odmiany benzynowe oraz dieslowe. Wybór odpowiedniego wariantu w przypadku Opla Astry powinien bardziej zależeć od wyboru odpowiedniej jednostki napędu. Potencjalne usterki w większości modeli Astry zazwyczaj dotyczyły kwestii na przykład związanych ze skrzynią biegów, niżeli bezpośrednio poważnych awarii silników.

Opel Astra - jaki silnik wybrać?
Opel Astra - jaki silnik wybrać?
Opel Astra - jaki silnik wybrać?