Opel Combo-e

Opel Combo-e - dane techniczne

Opel Combo — e Cargo to w pełni elektryczny samochód osobowy oferujący największą w swojej klasie przestrzeń ładunkową oraz ładowność. Ten kompaktowy van w wersji z kabiną załogową gwarantuje w pełni komfortową przestrzeń dla kierowcy oraz czwórki pasażerów. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

 

Opel Combo — e Cargo — dane techniczne

Opel Combo — e Cargo jest oferowany w dwóch długościach nadwozia: 4,40 m oraz 4,75 m. W pierwszej z nich, samochód ma rozstaw osi 2785 mm i pozwala na transport przedmiotów o długości do 3090 mm. Jeżeli chodzi natomiast o drugą, rozstaw osi wynosi tu 2975 mm, a maksymalna długość przewożonego bagażu — 3440 mm. Omawiany model samochodu niemieckiej marki jest w stanie transportować ładunek do 800 kg i holować przyczepę o masie do 750 kg. Opel Combo — E Cargo występuje również w wersji służącej do przewozu osób. Mowa tu odmianie XL z kabiną załogową, którą może podróżować 5 osób, razem z umieszczonym za ścianką działową towarem lub sprzętem.

 

Auto marki Opel posiada silnik elektryczny o mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm. Samochód dobrze sprawdza się zarówno w mieście, jak i poza obszarem zabudowanym. Od 0 do 100 km/2 przyspiesza w 11,2 sekundy. Jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 135 km/h. Opel Combo — e Cargo jest wyposażony w zaawansowany system odzyskiwania energii działający w dwóch trybach wybieranych przez kierowcę, który dodatkowo zwiększa jego użyteczność. Akumulator trakcyjny może być ładowany na różne sposoby — na stacji szybkiego ładowania, przy pomocy ładowarki naściennej lub z gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW do 80% na publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niecałe 30 minut.

 

Opel Combo — e Cargo — cechy charakterystyczne

Czym wyróżnia się Opel Combo — e Cargo? Poniżej prezentujemy jego najważniejsze zalety:

 

•   Przestrzeń bagażowa o maksymalnej długości 3440 mm.

•   Ładowność do 800 kg. Auto jest wyposażone w elektroniczny wskaźnik przeładowania pojazdu, który mierzy obciążenie z tyłu, a w przypadku przekroczenia dopuszczonej ładowności, ostrzega o tym fakcie kierowcę.

•   Opcjonalna otwierana przegroda kabiny FlexCargo umieszczona za fotelem pasażera z przodu, która pozwala na transport długich przedmiotów.

•   Opcjonalny luk dachowy otwierający się pod kątem 40 stopni umożliwiający bezpieczny transport przedmiotów o niestandardowej długości, takich jak na przykład drabina.

opel combo-e

•   Duża ilość praktycznych schowków rozmieszczonych w kabinie, które z łatwością pomieszczą wszystkie niezbędne drobiazgi czy nieco mniejsze narzędzia.

•   Opcjonalna kabina znajdująca się obok fotela kierowcy, na której wygodnie zmieszczą się 2 osoby. W razie konieczności, podwójne siedzenie można złożyć, umożliwiając w ten sposób transport długich przedmiotów lub tworząc z niego funkcjonalny stolik.

•   Łatwo składający się fotel pasażera, pozwalający na schowanie go w podłodze i zyskanie w ten sposób dodatkowego miejsca na bagaże.

•   Stalowa przegroda przestrzeni ładunkowej gwarantująca bezpieczeństwo pasażerów i chroniąca transportowane przedmioty przed ich dostaniem się do kabiny.

•   Przesuwne drzwi z jednej lub dwóch stron, które zapewniają w pełni komfortowy dostęp do przestrzeni ładunkowej.

•   Do wyboru tylne drzwi otwierane do góry lub asymetryczne drzwi skrzydłowe. Samochód może zostać również wyposażony w opcjonalną szybę skutecznie zwiększającą widoczność i ułatwiającą manewrowanie.

•   Opcjonalne, wydajne światła do jazdy dziennej LED, które gwarantują należyte bezpieczeństwo na drodze.

•   Układ automatyczne hamowania awaryjnego (AEB) wraz z funkcją wykrywania pieszych, który ostrzega kierowcę o potencjalnej kolizji z pojazdem lub pieszym.

•   Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA) ostrzegający kierowcę i sugerujący mu delikatnym ruchem korektę toru jazdy, w momencie, w którym niezamierzenie przekroczy on linię toru jazdy.

•   Układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, który powiadamia kierowcę o rzeczywistym ograniczeniu, pozwalając na jazdę zgodną z przepisami.