Opel Combo - kombivan

Opel Combo - kombivan

Opel Combo to mały pojazd użytkowy należący do kombivanów. Jest produkowany przez firmę Opel od 1994 roku. Combo jest następcą Opla Kadetta Combo. Pierwsze dwie generacje były dostarczane w wersjach Opla Corsy. Generacja Combo A jest podobna do Corsy B, a Combo B odnosi się do Corsy C, która ma bardziej spójny korpus. Produkowany od 2011 roku Combo trzeciej generacji oparty jest na konstrukcji Fiata Doblo. Osobowa wersja nosi nazwę Combo Tour. Na innych rynkach nosi nazwę Holden, Vauxhall i Chevrolet Combo. Oficjalny debiut modelu miał miejsce w październiku 1993 roku. Opiera się na platformie Opel Corsa B i ma tę samą konstrukcję przodu (do słupka B) co ta platforma. Pozostała część zabudowy to podniesiony i poszerzony przedział ładunkowy, którego szerokość umożliwia korzystanie z europalet. Z tyłu Combo B znajdują się symetryczne podwójne drzwi, które można zablokować po otwarciu o 90 ° 

Opel Combo II podobnie jak poprzednia generacja bazuje na Oplu Corsa III. W 2003 roku samochód ten został odnowiony. Wersja trzecia została zaprezentowana jako bliźniacza wersja Fiata Doblò II na Salonie Samochodowym we Frankfurcie w połowie 2011 r. Różnica polega na osłonie chłodnicy i zderzaku. Combo czwartej generacji zadebiutował na Salonie Samochodowym w Genewie w 2018 roku. W porównaniu ze swoimi poprzednikami samochód ten uzyskał zupełnie nową koncepcję i nie jest już bliźniakiem zmodyfikowanych modeli Opla Corsy czy Fiata. Wnętrze nowego Combo jest większe i bardziej przestronne. Po raz pierwszy oferowane są trzy warianty długości, z których najdłuższy może zabrać na pokład do 7 osób.

Kombinacja czwartej generacji ma dwie wersje, furgonetkę i samochód osobowy. Wersja pasażerska zawiera w swojej nazwie dodatkowy element Life i znajduje się w gamie jako model rodzinny na pozycji zajmowanej wcześniej przez Zafirę. Combo E trafił do sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku. Ze względu na to, że Opel jest częścią PSA Peugeot Citroen Group od 2017 roku, samochód został opracowany po raz pierwszy jako podwójna struktura pomiędzy Citroenem Berlingo i Peugeota Partnera / Rifterem. Co ciekawe, od 2019 roku produkowany był czwarty bliźniak, Toyota ProAce City.

Opel Combo - kombivan
Opel Combo - kombivan
Opel Combo - kombivan