Opel Crossland X - jaki silnik wybrać?

Opel Crossland X - jaki silnik wybrać?

Obecnie Opel Crossland X to zdecydowanie najbardziej popularny SUV w ofercie Russelsheim. Doskonałe proporcje, świetne wykończenie blacharskie i przemyślana mechanika sprawiły, że Opel Crossland X stał się popularnym wyborem wśród kierowców, ceniących wszystkie z wymienionych detali. Sprytne połączenie zalet SUV-a z obszernym wnętrzem minivana oraz dynamika auta miejskiego uplasowały Crosslanda X w 2017 roku na czele list sprzedażowych, wyprzedzając między innymi Nissana Juke czy Volkswagena Golfa. Ceny podstawowych wersji zaczynają się do 60 tysięcy złotych. To co ważne, a więc co kryje pod maską Opel Crossland X? Jakie niespodzianki przygotował niemiecki producent?

 

Opel Crossland X – dane techniczne silników

Różnorodność wyboru odpowiednich napędów to domena producenta z Niemiec. Nie inaczej jest w przypadku Crosslanda X, gdzie paletę silników benzynowych otwiera 1.2 o mocy 83 KM z pięciobiegową skrzynią. Częstszym wyborem jednak była wersja 1.2 turbo o mocy 110 KM z sześciobiegową skrzynią. Pozostałe wersje, także warte uwagi to 1.2. turbo 130 KM, także posiadające sześciobiegową skrzynię oraz 1.2 turbo 130 KM z automatyczną przekładnią. Spalanie silników benzynowych to kolejno 6.5/6.3/6.4/6.7 litra. Biorąc pod uwagę gabaryty auta, we wszystkich czterech wersjach poziom spalania plasuje się na doskonałym pułapie. Z kolei silniki wysokoprężne w tym modelu dają wybór spośród dwóch wariantów. Pierwszy z nich to 1.5 o mocy 102 KM posiadający sześciobiegową skrzynię oraz 1.5 o mocy 120 KM także z sześciobiegową przekładnią. Spalanie w pierwszym z nich to 4,9 litra, a w drugim 5,4 litra, co daje także bardzo przyjemne rezultaty. Oba napędy charakteryzują się bardzo dużą estetyką pracy, są bardzo mało awaryjne i doskonale radzą sobie zarówno w przestrzeni miejskiej jak i na trasie. Brak większych usterek i przyjemny poziom spalania sprawiają, że Opel Crossland X to doskonały wybór dla kierowców cieszących się wygodną jazdą, jak i dla tych liczących na dynamikę.

 

Opel Crossland X – czy to auto idealne?

Powszechnie utarta opinia mówi, że Opel Crossland X to nie auto, które porwie i uzależni od siebie kierowców. Jednak Crossland X ma w sobie wystarczająco wdzięku w postaci niskiego spalania, solidnych konstrukcji mechanicznych oraz praktycznego wykończenia, pozwalającego uwieść większość kierowców. Założenia projektowe miały na celu zapewnić kierowcom jak największy komfort, przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości występowania różnych problemów. Auto jest wygodne, dynamiczne i mało pali. Wybór Crosslanda X będzie praktycznym wyborem dla większości kierowców.

Opel Crossland X - jaki silnik wybrać?
Opel Crossland X - jaki silnik wybrać?
Opel Crossland X - jaki silnik wybrać?