Opel Grandland X

Opel Grandland X

Opel Grandland X to kompaktowy samochód osobowy typu crossover produkowany przez niemiecką markę Opel w latach 2017-2021. W 2021 r. zmieni nazwę na Grandland. W marcu 2015 roku poinformowano, że General Motors zawarł sojusz z francuską Grupą PSA i planuje wspólnie opracowywać nowe modele. Oprócz segmentu rynku miejskich crossoverów Opel postanowił również zaprezentować swojego przedstawiciela w szybko rozwijającej się kategorii kompaktowych crossoverów opracowanej wspólnie z francuską firmą, która ostatecznie zastąpi Zafirę. Po miesiącach spekulacji, jesienią 2016 roku producent oficjalnie potwierdził nazwę i wstępne informacje o aucie.

Grandland X to trzeci model po nowoczesnej Mokce X i Crosslandzie X. Stworzył nową serię crossoverów z końcówką X od niemieckiego producenta. Po miesiącach spekulacji, jesienią 2016 roku producent oficjalnie potwierdził nazwę i wstępne informacje o aucie. Grandland X to trzeci nowy transgraniczny model wprowadzony przez niemieckiego producenta z przyrostkiem X po nowoczesnych Mokce X i Oplu Crosslandzie X. Modernizacja równoległa, realizowana równolegle z Grandlandem X. Pierwsze informacje o Grandlad X pojawiły się w kwietniu 2017 roku. Samochód ten został zaprojektowany jako podwójna konstrukcja Peugeota 3008, który charakteryzuje się okrągłym kształtem, ogromną sylwetką, agresywnymi reflektorami i dużym grillem. 

W czerwcu 2021 r. Opel wprowadził na rynek znacznie zmodernizowany model, który podobnie jak mniejszy Crossland. Zgodnie z nową polityką nazewnictwa, samochód ten otrzymał nową, krótszą nazwę, Opel Grandland, który ma trafić do sprzedaży jesienią 2021 roku. Zmiany wizualne obejmują również przedni i tylny zderzak, a także nową, szeroko rozstawioną literę, a nazwa modelu na tylnym fartuchu przyjmuje czcionkę przewidzianą dla Mokki drugiej generacji rok temu. Ostatnim obszarem, w którym producenci wprowadzili wiele zmian, jest zupełnie nowy projekt deski rozdzielczej, przypominający Mokkę drugiej generacji, z szeroko rozstawionymi paskami dwóch wyświetlaczy Pure Panel. 

Opel Grandland X
Opel Grandland X
Opel Grandland X