Porsche Cayenne

Porsche Cayenne - opinie

Nowe SUV-y nie są najtańsze — niestety to smutna prawda. Zwłaszcza teraz, gdy przemysł motoryzacyjny przeżywa kryzys, ceny diametralnie się zmieniają. Mimo to piękne bogato wyposażone SUV-y są marzeniem niejednego kierowcy. Na szczęście to marzenie jest do spełnienia, dzięki temu, że możemy kupić samochody używane dostępne na rynku wtórnym. Ceny Porsche Cayenne stale rosną dlatego, jeśli mamy zamiar je zakupić, nie warto z tym czekać.

Porsche Cayenne - design

Porsche Cayenne jest bogato wyposażone w nowoczesną elektronikę. Mimo rozmiarów tego samochodu jego wnętrze jest mało przestronne, co może wpływać na komfort jazdy szczególnie u osób, które podróżują na tylnej kanapie. Zdecydowaną zaletą tego samochodu jest pewnością doskonałą widoczność, którą zapewnia niska linia bocznych okien.

Porsche Cayenne - informacje ogólne

W tym modelu produkowanym przez Porsche producent wykorzystał nawozie typu hatchback oraz kombi. Samochody produkowane są od 2002 roku. W ciągu 19 lat powstało 6 generacji modelu Cayenne. Samochody mogą posiadać stały napęd na 4 koła lub stały napęd na 4 koła off road. Wszystko zależy od modelu, jaki wybierzemy. Maksymalna moc silnika wynosi od 240 do 570 KM, tak więc możemy rozpędzić się tym samochodem nawet do 286 km/h. Porsche Cayenne zatankujemy dieslem lub benzyną,  rzecz jasna zależy to od modelu, jaki wybierzemy.  Jeździ także w konfiguracji benzyna-prąd. Firma Porsche wyposażyła swoje samochody w silniki czterozaworowe o pojemności od 2894 do 4806. Porsche spalają od 6,8 do 15,8 l na 100 km.

Porsche Cayenne - wady

Awaryjność Porsche Cayenne zależy m.in. od tego jaki silnik wybierzemy odraz od tego, który jest to rocznik. W niektórych modelach zawieszenie z czasem może stać się mniej szczelne na przyłączach znajdujących się przy kolumnach. Zdarzają się także problemy z podporą wału napędowego. W niektórych wersjach silnikowych zdarza się awaria cewek zapłonowych, zużycie gładzi cylindrowych czy wycieki płynu chłodniczego. Problem rodzi się także przy szybkiej jeździe, samochód pobiera wtedy dość sporo oleju.

 

Porsche Cayenne - opinie
Porsche Cayenne - opinie
Porsche Cayenne - opinie