Renault Clio

Renault Clio - opinie

Renault Clio jest zdecydowanie jednym z najlepiej wyposażonych samochodów miejskich dostępnych na rynku. Jest to auto kojarzone z wyrazistymi kolorami, które przykuwają wzrok wielu kierowców. Tak więc, jeśli zależy Ci na tym, aby się wyróżniać, koniecznie sprawdź samochody używane Renault Clio.

Design Renault Clio

Wnętrze tego modelu jest w całości naszpikowane plastikiem, jednak mimo to nie wygląda ono tandetnie. Kokpit jest bardzo prosty i intuicyjny. Niestety Renault Clio nie należy do zbyt przestronnych aut, zwłaszcza jeśli chodzi o tylną kanapę. Z pewnością dużą zaletą tego samochodu jest bardzo wydajna klimatyzacja i ogrzewanie. Patrząc na cenę Renault trudno znaleźć dla niego konkurencję wśród miejskich samochodów.

Charakterystyka Renault Clio

Produkcja Renault Clio rozpoczęła się w roku 1990 i trwa ona aż do tej pory. W ciągu 31 lat stworzono 16 generacji tego modelu. Renault Clio należy do klasy małej samochodów osobowych. Silnik tego modelu ma moc od 48 do 220 KM. Posiada on od 3 do 4 cylindrów i ma pojemność od 898 do 1998 cm3. Dzięki takim parametrom Renault Clio jest w stanie rozpędzić się od 157 do 235 km/h. Model ten wyposażony został w napęd przedni. Zasilany jest benzyną, dieslem bądź w zestawieniu benzyna-gaz lub benzyna-prąd. Średnie spalanie Renault wynosi od 3,2 do 7,0 l na 100 km w zależności od modelu, który wybierzemy. Samochód ma bagażnik, którego maksymalna pojemność może wynosić nawet do 1380 litrów. Renault Clio ma około 4,3 metrów.

Wady Renault Clio

Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, Renault Clio jest samochodem przeznaczonym do jazdy miejskiej. Niestety jego największą wadą jest sprzęgło, które nie wytrzymuje trybu jazdy typowego dla miast. W tym modelu może okazać się także konieczna naprawa zawieszenia – na szczęście jej koszt nie jest bardzo wysoki. Kierowcy posiadający Clio często zgłaszają problemy dotyczące nawigacji czy plastików, które nie są zbyt odporne na zarysowania. Po pewnym czasie może zdarzyć się również, że modele wyposażone w silniki TCe zaczną zużywać olej.

 

 

 

Renault Clio - opinie
Renault Clio - opinie
Renault Clio - opinie