Seat Ateca

Seat Ateca - opinie

Kupując auta używane, tym na czym najbardziej nam zależy jest ich bezawaryjność. Nikt nie ma ochoty kupować egzemplarza, z którym od razu będzie musiał udać się do mechanika. Jeśli oprócz tego stawiamy na komfort jazdy koniecznie warto porozglądać się za używanym Seatem Ateca.

Seat Ateca ogólnie

Samochód ten ma naprawdę przestronne wnętrze i dynamiczny silnik. Kokpit tego modelu cechuje się świetną czytelnością i równie znakomitą obsługą. Egzemplarz ten produkowany przez firmę Seat ma dość sztywne podwozie, które nie wpływa na komfort jazdy. Patrząc na niego z zewnątrz, widzimy naprawdę zachwycającego SUV-a, jednak wewnątrz nie budzi już tak wielkich emocji – właściwie są one znikome. Samochód ten cechuje również świetne spalanie i dynamika jazdy.

Seat Ateca - charakterystyka

Seat Ateca jest egzemplarzem produkowanym od 2016 roku do dzisiaj. Samochód ten należy do segmentu klasy niższej średniej. W ciągu 5 lat produkcji powstały 2 generacje tego egzemplarza. Silnik samochodu Ateca ma moc od 110 do 300 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając to auto wynosi 212 km/h. Pojemność silnika to od 999 do 1984 cm3. Samochód zasilany jest dieslem lub benzyną, posiada napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła. Ateca ma długość do 4,4 metrów, a jej średnie spalanie wynosi od 4,3 do 5,4 l na 100 km.

Seat Ateca - wady

Jeśli chodzi o wady w tym modelu Seata to naprawdę trudno je znaleźć. Jedną z nich może być z pewnością cena samochodu, która do najniższych jak za taki model nie należy. Niektóre wady wychodzą po czasie, jednak kupując samochody używane, już musimy liczyć się z możliwością ich wystąpienia. Jednymi z najczęściej zgłaszanych przez kierowców usterek są wadliwe spawania płyty pedału hamulca czy problemy z czułością w sterowaniu operacyjnym kierunkowskazów LED. Oprócz tych wad samochód nie posiada żadnych mankamentów i jest raczej bezawaryjny, choć na dobrą sprawę każdy kierowca może przyczepić się do czegoś innego.

 

Seat Ateca - opinie
Seat Ateca - opinie
Seat Ateca - opinie