Seat Ibiza

Seat Ibiza - opinie

Jeśli szukamy samochodu, który jest przede wszystkim ponadczasowy i rozpoznawalny idealnym modelem będzie Seat Ibiza. Samochody używane takie jak wyżej wspomniany model produkowany przez firmę Seat ma bardzo dużo zalet, dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Seat Ibiza ogólnie

Jest to zdecydowanie jeden z czołowych modeli Seata. Przez wszystkie lata produkcji zyskał on ogromną popularność na całym świecie. Najnowszy model z zewnątrz prezentuje się świetnie również dlatego, że wygląda na auto z tzw. pazurem. Jeśli chodzi natomiast o jego wnętrze, to jest ono klasyczne i dość proste. Nie zostało na szprycowane całą masą nowinek technologicznych, dzięki czemu jest bardziej czytelne, co będzie ważne szczególnie dla kierowców uwielbiających minimalizm i stonowany design. Dobrym rozwiązaniem jest to, że co najmniej jeden z silników Ibizy można wyposażyć w instalację gazową.

Seat Ibiza - charakterystyka

Seat Ibiza jest egzemplarzem produkowanym od 1985 roku aż po dziś dzień. Samochód ten należy do segmentu klasy małej. Kupując samochody używane Seat Ibiza, możemy wybrać nadwozie typu hatchback i kombi. W ciągu 36 lat produkcji powstało 11 generacji tego modelu. Silnik samochodu Ibiza ma moc od43 do 192 KM, tak więc maksymalna prędkość, jaką osiągniemy wybierając Ibize wynosi 235 km/h. Pojemność silnika to od 903 do 1984 cm3, zasilany jest dieslem lub benzyną. Samochód posiada napęd przedni. Ibiza ma długość do 4,2 metrów, a jego średnie spalanie wynosi od 3,4 do 7,5 l na 100 km. Możemy wybrać dla siebie wersję trzy lub pięciodrzwiową.

Seat Ibiza - wady

W niektórych silnikach montowanych w tych modelach rozciągają się łańcuchy paska rozrządu, pojawiają się problemy z tłokami czy sprzęgłami kompresorów. Użytkownicy zgłaszają również takie wady jak, chociażby częste awarie elektroniki czy problemy z panelem klimatyzacji. Oprócz tych mankamentów model produkowany przez firmę Seat jest raczej wolny od wad. Tak naprawdę znaczna większość kierowców chwali sobie ten samochód za bezawaryjność, dobrą widoczność oraz atrakcyjną cenę zakupu. 

Seat Ibiza - opinie
Seat Ibiza - opinie
Seat Ibiza - opinie