Seat Leon

Seat Leon - opinie

Samochody używane stają się na rynku wtórnym z miesiąca na miesiąc coraz droższe i niestety nie zapowiada się na to, by prędko miało się to zmienić. Stawki mogą iść jedynie w górę. Dlatego właśnie między innymi nie ma co odwlekać decyzji o zakupie nowego używanego samochodu. Jeśli cenimy sobie sportowy wygląd, warto wybrać produkowany przez firmę Seat, model Leon.

Seat Leon ogólnie

Kokpit Seata nie porywa swoim wyglądem, który nie został wykonany z najlepszej jakości materiałów. Jego wygląd jest bardzo prosty i minimalistyczny. Szybko da się zauważyć niezbyt dobre spasowanie części wykończenia. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny tego modelu, to przypomina on niektóre sportowe samochody, tak więc z pewnością spodoba się kierowcom, dla których totalną koniecznością jest taki design.

Seat Leon - charakterystyka

Seat Leon jest egzemplarzem produkowanym od 2000 roku aż do dziś. Samochód ten należy do segmentu klasy niższej średniej. Kupując samochody używane Seat Leon, możemy wybrać nadwozie typu hatchback oraz kombi. W ciągu 21 lat produkcji powstało 11 generacji tego modelu. Silnik samochodu mają moc od 68 do 370 KM, czyli całkiem sporo. Jego pojemność wynosi od 999 do 1984 cm3, zasilany jest dieslem lub benzyną. Samochód posiada dołączany napęd na 4 koła, napęd na 4 koła, napęd przedni lub stały napęd na 4 koła. Leon jest średnim samochodem, ponieważ osiąga długość do 4,6 metrów, a jego bagażnik ma maksymalną ładowność do 1470 litrów w zależności od wybranego przez nas modelu, tak więc ma całkiem spore rozmiary.

Seat Leon - wady

O ile niektóre silniki w Leonie są praktycznie wolne od wysokiego pobierania oleju, to słabsze wersje silnikowe mogą rozczarować nas szybszym zużyciem turbosprężarki czy niskimi osiągami. Nie są to jednak duże wady. Samochód ten lubi atakować korozja, co szczególnie możemy zauważyć na jego zawieszeniu. Leona cechuje także słabej jakości lakier. To chyba wszystkie wady tego modelu. Nie są one, jak widać wielkie, a nawet akceptowalne. Tak więc jak widać, jest to samochód naprawdę godny polecenia.

 

 

Seat Leon - opinie
Seat Leon - opinie
Seat Leon - opinie