Suzuki Samurai

Suzuki Samurai - opinie

Skoro już kupujemy samochody używane, to warto wybrać coś wyjątkowego. Jeśli zależy nam na konkretnym samochodzie terenowym, który jest wręcz klasykiem gatunku, postawmy na mało awaryjny samochód japońskiego producenta, jakim jest Suzuki Samurai.

Suzuki Samurai ogólnie

Suzuki Samurai jest to samochód zdecydowanie ponadczasowy. Swoim wyglądem przypomina samochody z filmów przyrodniczych prowadzone przez naukowców lub podróżników. Niestety to auto nie nadaje się dla każdego – szczególnie dla osób wysokich. To samo tyczy się osób, które w samochodach nade wszystko cenią sobie komfort i wygodę. Tego nie sposób szukać w modelu Samurai. Wnętrze tego samochodu jest surowe - idealne dla tzw. ludzi gór lub innych twardzieli. Ten model Suzuki nie szokuje osiągami czy mocą silnika. Kokpit samochodu jest tak prosty jak to tylko możliwe.

Suzuki Samurai - charakterystyka

Suzuki Samurai jest egzemplarzem produkowanym od 1988 do 2003 roku. Samochód ten należy do segmentu klasy mikro. Kupując samochody używane Suzuki Samurai możemy wybrać nadwozie typu hardtop, kombi oraz soft top . W ciągu 15 lat produkcji powstało 2 generacje modelu Samurai. Dostępna jest opcja dwu, trzydrzwiowa. Silnik tego modelu Suzuki ma moc od 63 do 80 KM, czyli niezbyt wiele. Jego pojemność wynosi od 1298 do 1905 cm3, zasilany jest dieslem lub benzyną. Samochód posiada napęd na 4 koła. Samurai jest średnim samochodem, ponieważ osiąga długość do 4,1 metrów.

Suzuki Samurai - wady

Niestety samochód ten ma średnio wytrzymały układ napędowy i reduktor z niewielkim przełożeniem. Psuć mogą się także dyferencjały, których koszt naprawy nie należy niestety do najtańszych. Do najtrwalszych nie należy także sprzęgło zamontowane w Suzuki Samurai. To chyba jedyne wady, jakie się w nim pojawiają. Tak więc jeśli zależy nam na samochodzie, który rzadko ulega awariom, a dodatkowo jest klasykiem Suzuki Samurai, będzie bardzo dobrym wyborem. Model ten jednak nie za bardzo nadaje się do jazdy po drogach asfaltowych ze względu na swoje zawieszenie.

 

Suzuki Samurai - opinie
Suzuki Samurai - opinie
Suzuki Samurai - opinie