Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy

Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy

Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy produkowany przez szwedzką markę Volvo w latach 1996-2016. Pierwsza generacja auta zadebiutowała w 1996 roku. Samochód oferowany jest jako wersja kombi. Samochód bazuje na swoim poprzedniku, modelu 850. W porównaniu z poprzednikiem główne zmiany to reflektory i kierunkowskazy, a także prostokątny wystrój wnętrza. Produkcja trwała zaledwie trzy i pół roku, a następca został pokazany pod koniec 1999 roku. Samochód może być wyposażony w ABS, TRASC, aktywny zagłówek, 6 poduszek powietrznych i system SIPS, elektryczne sterowanie szybami, elektryczne sterowanie lusterkami, komputer pokładowy, tempomat i dwustrefową klimatyzację, elektryczny fotel kierowcy z pamięcią ustawienia.

Druga generacja Volvo V70 zadebiutowała w 1999 roku. Pojazd produkowany jest na bazie podłogi P2, z której wytwarzany jest model S80. W odróżnieniu od poprzedniego modelu zniknęły ostre krawędzie nadwozia, pozostawiając charakterystyczne elementy, takie jak chromowanie, gęsto użebrowana grilla i pionowe tylne światła. W 2005 roku samochód przeszedł facelifting. Między innymi unowocześniono reflektory i kierownicę.

Volvo V70 III zadebiutowało w 2007 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód ten został zbudowany na bazie amerykańskiej deski podłogowej należącej do Ford Motor Company Y20. W 2009 roku zmieniła się gama jednostki napędowej, na zewnątrz pojawił się większy grill z nowym logo, a wewnątrz wymieniono tunel środkowy i kierownicę z poduszkami powietrznymi. W 2011 roku przeprojektowano lusterko wsteczne z diodowymi kierunkowskazami, przeprojektowano konsolę środkową i oświetlenie w samochodzie, a standardowe wyposażenie wzbogacono o wykrywanie pieszych, technologię bezpieczeństwa miejskiego i ulepszony adaptacyjny tempomat. W 2013 roku samochód przeszedł niewielki lifting na rok modelowy 2014. Reflektory (światła pozycyjne wykonane w technologii LED), przednie pasy z z nowym grillem, zderzaki i światła do jazdy dziennej zostały zastąpione lampami halogenowymi. Na początku 2016 roku wprowadzono na rynek następcę pojazdu, model V90.

Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy
Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy
Volvo V70 to średniej i wysokiej klasy samochód osobowy