samochody

Z jakich krajów najczęściej sprowadzamy samochody?

W obecnych czasach sprowadzenie samochodu z zagranicy wciąż jest opłacalne. W wielu wypadkach będą to równie dobre samochody co krajowe, a przykładowo lepiej wyposażone. Dzięki temu opłacalność ich sprowadzenia będzie wysoka i nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób się na to decyduje. Jednak z jakiego kraju warto sprowadzić auto?

Jakie kraje są popularne wśród osób sprowadzających samochody?

Oczywiście w naszym kraju wszystko rozpoczęło się od sprowadzania samochodów zza zachodniej granicy. To właśnie samochody z Niemiec były i nadal są bardzo popularne wśród kierowców. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ łatwo trafić tam na okazję cenową, a także na auta, które są naprawdę bogato wyposażone. W końcu to właśnie tam wiele klientów decyduje się właśnie na lepsze wersje wyposażenia. Niestety, warto pamiętać, że niekiedy samochody z Niemiec są sprowadzane po różnych przejściach.

 

Kolejnym państwem, które jest popularne wśród osób sprowadzających samochody jest Francja. Samochody z Francji najczęściej są kupowane tam po drobnych kolizjach. Jest to częsta praktyka, ponieważ łatwo można trafić na tanią okazję, którą można naprawić niedużym kosztem. Dzięki temu zarobek może być naprawdę duży. Nie ma się jednak co bać samochodów z Francji, ponieważ najczęściej są one naprawione prawidłowo lub nie były mocno uszkodzone. Warto też pamiętać, że można w ten sposób kupić wersje wyposażenia, które nie były oferowane w innych krajach, co jest bardzo istotne w kontekście ich unikalności.

 

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się także samochody z USA. Choć proces ich sprowadzania trwa już długo, ostatnio stało się to jeszcze prostsze. Warto także pamiętać, że opłaca się stamtąd sprowadzać samochody praktycznie tylko powypadkowe. W związku z tym warto sprawdzić ich historię, a przede wszystkim dopytać sprzedawcy o wszystkie szczegóły dotyczące ewentualnych napraw. To właśnie one są najbardziej istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort dalszego użytkowania takiego samochodu. Często samochody z USA to także auta, które nie są oferowane u nas. Przede wszystkim są to tamtejsze samochody sportowe, które cieszą się w Polsce dużą popularnością.

Samochody z jakich krajów są najbardziej warte uwagi?

Tutaj oczywiście sprawa nie jest już taka prosta. Ciężko określić, jaki kraj jest najbardziej godny zaufania, w kwestii sprowadzenia stamtąd samochodu. Z pewnością wiele osób określi samochody z Japonii, jako takie, które warto sprowadzić. Oczywiście jest to prawda, ponieważ są one zazwyczaj w znakomitym stanie, a także łatwo jest znaleźć prawdziwe perełki. W Japonii często można znaleźć auta nieoferowane na naszym rynku, a także rzadkie wersje. Oczywiście, jest to okupione wysokimi cenami zakupu takich samochodów. Także sam proces sprowadzenia jest dość skomplikowany i drogi.

 

Innym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na samochody z Holandii. Są one zazwyczaj sprowadzane w dobrym stanie i z dość niskimi przebiegami. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ z tego kraju także często są sprowadzane samochody powypadkowe. Prawdą jest jednak, że Holendrzy ogólnie dbają o auta, a także często nie korzystają z nich zbyt dużo. W związku z tym łatwo znaleźć samochód z dość niskim przebiegiem, co jest obecnie bardzo pożądane na rynku. Podobnie jest w przypadku samochodów z innych krajów tego regionu, czyli przykładowo Belgii.

 

Co ciekawe, warte wzięcia pod uwagę są także samochody z Anglii. W tym przypadku oczywiście największym problemem będzie kierownica po prawej stronie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie auta sprowadzone stamtąd muszą ją mieć. Oczywiście, będzie to znaczna większość, jednak tanio można kupić samochód z kierownicą po naszej stronie. W związku z tym jest to łakomy kąsek dla handlarzy, którzy kupią takie auto za bezcen, a następnie sprowadzą do nas.

 

Pomimo tego, większość aut sprowadzonych stamtąd będzie posiadała kierownicę po prawej stronie. W takim przypadku niezbędne mogą okazać się przeróbki, które sprawią, że auto będzie mogło być wykorzystywane w Polsce.