Konsola z grą wyścigową

Popularne modele aut z gier komputerowych

Jakie są popularne modele aut z gier komputerowych, które jeżdżą po polskich drogach? To pytanie stosunkowo często zadają sobie osoby, które interesują się zarówno motoryzacją, jak i grami komputerowymi. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele serii gier, takich jak chociażby Forza, NFS, czy też Colin Mcrae wykorzystuje jako modele, które posiadają swoje odwzorowanie w rzeczywistości. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, które z nich możemy spotkać na polskich drogach.

Seria gier Forza

Jeżeli chodzi o gry wyścigowe stawiające na świetną zabawę wynikającą z jednej strony ze świetnie zaprojektowanych tras, z drugiej zaś z dokładnego odwzorowania modeli dostępnych aut. Dotyczy to zarówno kwestii dotyczących ich wyglądu zewnętrznego, jak i na przykład ich zachowania w czasie jazdy. Co ciekawe, wiele z dostępnych w grze modeli samochodów, możemy spotkać również na naszych polskich drogach. Należą do nich na przykład:

  • BMW M3 z 1997- Auta te, mimo upływu lat cieszą się w Polsce stosunkowo dużą popularnością. Wynika w dużej mierze z trzech czynników, a mianowicie wysokiej odporności na awarie, stosunkowo dobrych osiągów, oraz co równie ważne, wciąż dosyć ciekawego wyglądu. Auta te charakteryzują się silnikiem o pojemności od 3 do 3,2 litra, oraz mocy odpowiednio 286, oraz 321 km. Ponadto cechują się one stosunkowo niską ceną- odpowiednio zadbane egzemplarze możemy kupić już za kilka tysięcy złotych.
  • Mercedes-AMG GT R z 2017- Samochody te mimo upływu siedmiu lat stanowią swoisty symbol, jeżeli chodzi o auta sportowe. Wyposażone są one w silniki V8 o pojemności od 510 do 585 koni mechanicznych. Ponadto w przeciwieństwie do wersji GT S zredukowano jego masę do 1550 kg oraz dodano skrętną oś tylnią. To wszystko sprawia, że model ten jest niezwykle wręcz szybki, oraz zwrotny. Jeżeli zaś chodzi o jego popularność na polskich drogach, można śmiało stwierdzić, że systematycznie rośnie ona z roku na rok. Wynika to w dużej mierze z podanych przez nas wcześniej kwestii technicznych oraz co równie ważne, stopniowemu spadku cen tego modelu.

Oraz wiele innych modeli. Między innymi z tych właśnie powodów seria Forza cieszy się stale rosnącą w Polsce popularnością. Umożliwia ona bowiem ściganie się nie tylko za pomocą super nowoczesnych aut, które rzadko, lub wcale nie są spotykane na polskich drogach.

Need For Speed

Kolejną popularną nie tylko w Polsce, ale również i na świecie jest seria Need for Speed. W przypadku Polski można wręcz śmiało stwierdzić, że obok serii filmów „Szybcy i wściekli”, znacząco przyczyniła się ona nie tylko do popularyzacji aut sportowych, ale również szeroko rozumianego tuningu, a także wyścigów. Jeżeli zaś chodzi, o modele samochodów dostępne w grze, a które możemy spotkać również na naszych drogach, należą do nich, chociażby:

  • Honda Civic Si, rocznik 2000- Jest to jeden z popularniejszych modeli Hondy na polskim rynku. Charakteryzuje się on czterocylindrowym silnikiem VTEC B16A2, którego pojemność wynosi 1,6 litra, oraz mocy 160 km. Od innych wersji civic odróżnia się on również mocniejszymi hamulcami oraz sztywniejszym zawieszeniem. Posiada on również, jak na standardy z 2000 roku, stosunkowo bogate wyposażenie, w skład którego wchodzi między innymi klimatyzacja, czy też tempomat.
  • BMW X6, rocznik 2016- Samochody z tej serii są połączeniem przyjemności wynikającej z jazdy autem o stosunkowo dużej mocy oraz szeroko rozumianego komfortu w użytkowaniu codziennymi. Wynika to w dużej mierze z silnika V8 o pojemności 4,2 litra, którego moc wynosi 575 km. Modele te cechuje stosunkowo duża przestrzeń dla pasażerów oraz bagażnik, którego pojemność wynosi od 550 do 1525 litrów. Z tego względu BMW X6 klasyfikuje się SUV typu coupe. Między innymi z tych właśnie powodów model ten cieszy się w Polsce stosunkowo dużą popularnością.

Oraz wiele innych. Wynika to w dużej mierze z tego, iż oba wspomniane przez nas modele cechują się odpowiednim stosunkiem ceny, do oferowanej jakości, zwłaszcza. Jeżeli do tego dodamy ich atrakcyjny wygląd oraz wysokie osiągi w grze, wówczas uzyskamy odpowiedź, skąd bierze się ich tak duża popularność na polskich drogach.

Colin McRae na polskich drogach

Jeżeli chodzi o model występujące na polskich drogach, sytuacja w serii Colin Mcrae wygląda nieco inaczej niż w przypadku wspomnianych przez nas wcześniej serii NFS oraz Forza. Wynika to w dużej mierze z tego, że tematyką serii są rajdy samochodowe. Z tego względu na polskich drogach możemy zobaczyć modele występujące w grze jak chociażby:

  • Volkswagen Polo GTI R5- Jego popularność w dużej mierze wynika z popularności modelu polo w Polsce, który cieszy się sporym zaufaniem. Wynika ono w dużej mierze z wysokiej jakości oferowanej przez koncern Volkswagen, która w przypadku wersji R5 jest jeszcze większa. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, wersja R5 posiada silnik o mocy 272 km oraz pojemności 1,6 litra. Ponadto jest on stosunkowo lekki, gdyż jego waga wynosi 1230 kg, co z kolei pozytywnie wpływa na jego dynamikę. Warto przy tym wspomnieć, że jego popularność bierze się również wytrzymałości na dziury, co w polskich warunkach drogowych jest częstym zjawiskiem.
  • Škoda Fabia- Tutaj zdecydowany prym wiedzie wersja evo 2, która, podobnie jak wspomniany przez nas wcześniej golf, również jest produkowana przez koncern Volkswagen. I co równie ważne, podobnie jak polo GTI R5, jest z jednej strony wytrzymały, z drugiej stosunkowo tani, zwłaszcza jeżeli porównamy go do innych modeli występujących tej klasie. Jest możliwe dzięki zastosowaniu silnika o mocy 280 km oraz pojemności 1,6 litra.

Należy jednak podkreślić, że auta występujące w serii Colin Mcrae, rzadziej występują na polskich drogach. Jest to w uwarunkowane przede wszystkim ich specyfiką, która dla niektórych kierowców może być zbyt problematyczna. Mimo wszystko, ich popularność na polskich drogach stopniowo rośnie. Wnika to w dużej mierze z popularyzacji szeroko rozumianego tuningu samochodowego oraz wzrostu popularności sportów motorowych, a także popularności samej serii gier.