Alfa Romeo Tonale - ekscytujący nowy samochód

Alfa Romeo Tonale - ekscytujący nowy samochód

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale to zdecydowanie najbardziej ekscytujący nowy samochód 2021 roku. Zdobył nagrodę czytelników w konkursie Samochód Roku 2021 organizowanym przez magazyn "What Car?". Alfa Romeo Tonale przykuła uwagę jeszcze przed odsłoną modelu jaki ma trafić do produkcji jeszcze w tym roku (prawdopodobnie jesienią).

Rodzinny SUV marki Alfa Romeo to przedsionek hybrydowych samochodów plug-in tego producenta. Tym modelem toruje sobie koncern drogę do pojazdów, które prawdopodobnie wyprą z ulic znane do tej pory silniki.

Do napędu Tonale zostanie użyty prawdopodobnie ten sam silnik, który jest obecny w Jeepie Compassa. Tosilnik benzynowy o poj. 1,3l wspomagany elektrycznym. Moc to 190 KM lub 240 KM, ponieważ istnieją wie jego wersje. Wyłącznie w trybie elektrycznym auto może pokonać do 50 km. Krążą też pogłoski, że być może będzie tam motor znany z Peugeota. Koncern dysponuje przecież znacznie mocniejszym benzynowym 1.6, który w słabszej wersji ma moc 225 KM (w mocniejszej 300 KM). Co ostatecznie otrzymają samochody Alfy? Dowiemy się najszybciej w listopadzie tego roku.

Na tym etapie Włoski producent doprecyzowuje założenia, głównie związane z emisją CO2. To prawdopodobnie dlatego premiera Tonale opóźnia się. To dlatego nie zaprezentowano modelu w Genewie ubiegłego roku.

Alfa Romeo po połączeniu PSA i FCA tak naprawdę nie ma jasnej sytuacji. Sprzedaż pojazdów tej marki spada i to aż o 39% w ciągu ostatnich miesięcy. Tak naprawdę Alfa ma na tą chwilę dwie nowości, Giulia i Stelvio, a w ofercie oprócz nich już podstarzałą Giuliettę. Dlatego koncern liczy na premierę modelu Tonale, która odświeży ofertę. Po cichu mówi się, że będzie to największa premiera w całej historii Alfry Romeo. Marka z tradycją potrzebuje ruchu, by znowu stać się widoczna na rynku. 

Koncept Tonale z 2019 roku w założeniu ma być klasę niżej niż Stelvio, ma trafić do osób poszukujących kompaktowego SUV-a.