Audi A5

Audi A5 - opinie

Auta używane stają się na polskim rynku wtórnym coraz droższe i niestety nie zapowiada się na to, by kiedykolwiek miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie ceny będą szły w górę. Dlatego właśnie między jeśli mamy zamiar zakupić Audi A5, powinniśmy się pospieszyć. Jeśli cenimy sobie sportowy wygląd, komfort i prestiż warto postawić na ten samochód, który z pewnością nas nie zawiedzie.

Audi A5 - design

Audi A5 jest to zdecydowanie jednym z najlepszych i najpiękniejszych samochodów w swoim segmencie. W tym sportowym modelu do perfekcji zostało dopracowane niemalże wszystko. Audi A5 ma doskonałe właściwości jezdne – siedząc w jego wnętrzu, z pewnością będziemy czuć się naprawdę komfortowo. Model ten przykuwa uwagę wielu kierowców, a większość egzemplarzy nawet po latach wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Audi A4 - informacje ogólne

W tym modelu niemiecki producent wykorzystał nawozie typu coupe, hatchback oraz kabriolet. Samochody produkowane są od 2007 roku aż do dnia dzisiejszego. Od tego czasu powstało 11 generacje modelu Audi A5. Samochody te mogą posiadać napęd przedni lub stały napęd na 4 koła, to jaki on będzie, finalnie zależy od egzemplarza, który wybierzemy. Maksymalna moc silnika A5 wynosi od 136 do 450 KM, tak więc możemy rozpędzić się tym samochodem do 250 km/h. Audi A5 zatankujemy dieslem lub benzyną. Niemiecka firma wyposażyła swoje samochody w silniki czterozaworowe o pojemności od 1395 do 4163 cm3. Audi A5 spalają od 4,3 do 9,3 l na 100 km w zależności od wersji silnikowej.

Wady w Audi A5

W używanych modelach tych aut możemy znaleźć pośród innych skrzyń biegu również S tronic. Jeśli to właśnie ona gości w naszym egzemplarzu musimy liczyć się z tym, że po przejechaniu 200 tys. kilometrów będziemy musieli ją wymienić lub naprawić, ponieważ zwyczajnie zacznie od nas tego wymagać. Nie jest to oczywiście mały koszt, jednak niezbędny do dalszego funkcjonowania pojazdu. Zawieszenie w tych modelach po pokonaniu większych odległości będzie musiało zostać przez nas naprawione. W końcu jest to element zużywny. Taki remont zabierze nam nawet kilka tysięcy złotych.

 

 

 

Audi A5 - opinie
Audi A5 - opinie
Audi A5 - opinie